Атомна невизначеність
Фахівці Славутича посилено вивчають іноземні мови
Місто енергетиків Славутич наразі перебуває у стані невизначеності, заявив учора на прес-конференції в Києві його мер Володимир Удовиченко. Пов’язано це, за його словами, з тим, що із закриттям ЧАЕС жителі міста зіткнулися з проблемами не тільки соціального характеру, як-от забезпечення роботою працівників станції, але й з більш масштабними.
Серед основних В. Удовиченко назвав приведення ЧАЕС і 30-кілометрової зони до екологічних стандартів, проблему переробки й поховання радіоактивних відходів та припинення експлуатації блоків ЧАЕС. Остання проблема є, на думку мера, найбільш складною через відсутність такої технології, яку доведеться розробити працівникам ЧАЕС. Як відзначив В. Удовиченко, розв’язання всіх цих проблем до снаги фахівцям, що мешкають у Славутичі, однак, щоб дати людям можливість приступити до роботи, необхідно розробити програму закріплення кадрів у місті, адже тільки минулого року його залишили 1200 чоловік. Однак професіонали, що працюють на станції, поки не поспішають виїжджати, хоч у місті, за словами В. Удовиченка, простежується посилений інтерес до вивчення іноземних мов — висококласні фахівці хочуть виїхати працювати за кордон. «Якщо вони роз’їдуться, — зауважив він, — через якийсь час нам доведеться шукати нових фахівців і платити їм більш високі зарплати».
Як запевнив мер, у місті поки не згорнуто жодну соціальну програму, розроблено програми вдосконалення служби зайнятості та системи мікрокредитування. За підтримки фонду TACIS створено модель розвитку бізнесу, однак серйозною проблемою залишається відсутність початкових капіталів. Реалізація всіх цих програм необхідна для того, щоб місто з монопрофільного могло перетворитися на багатопрофільне. У рамках програм, заявив мер, до 2008 року необхідно створити п’ять тисяч нових робочих місць і без серйозної допомоги держави та міжнародного співтовариства вирішити ці проблеми буде дуже складно.