Автомати для збору пластикових пляшок
можуть з’явитися в Україні у громадських місцяхУ Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонують проаналізувати і вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок — так званих фандоматів — у громадському просторі.
Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою, повідомляє www.kmu.gov.ua. «У багатьох країнах Європи та світу на вулицях у місцях масового скупчення людей розміщені фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак. Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору й використання пластику і покращення екологічного стану міст. Гадаю, в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо детальніше вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми. Поки що орієнтовний розрахунок такий: один фандомат на п’ять тисяч людей», — зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.
Фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер — розпізнавати орієнтовно 30 тисяч штрих-кодів і точно ідентифікувати об’єкт.
ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки — пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки і споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.
Випуск газети №:
№158, (2019)Рубрика
День України