Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Багато коштів іде за кордон»

Виробники штучних кінцівок просять уряд змінити законодавчу базу заради розвитку власних технологій
02 червня, 11:00

Відсутність конкуренції, монополізм та фінансування закордонних протезних фірм замість переоснащення українських — основні причини, які, на думку експертів, заважають розвиватися нашій протезній галузі. Нещодавно ТОВ «Український центр реабілітації ветеранів Афганістану» та Центр протезування «Едвардс» звернулися до уряду, щоб врешті змінили законодавчу базу в цій сфері. Передусім зауваження стосуються наказів, які підготувало за останні роки Міністерство соціальної політики.

«2015 року був наказ, за яким рентабельність підприємств закладалася на рівні 9%, з яких державні заклади повинні сплатити податок на прибуток — 18%, і ще перерахувати 75% прибутку в державну казну. Таким чином у них залишається 1,85% прибутку. Що вони можуть запровадити у себе за таких умов? — зазначає Олександр Морозов, голова наглядової ради «Українського центру реабілітації ветеранів Афганістану». — Багато коштів на протезування бійців іде за кордон — під приводом відсутності технологій в Україні, хоча вони є. Цього року один учасник АТО отримав протез за кордоном за 65 тисяч євро, тоді як в Україні його могли б зробити вдвічі дешевше з тих самих комплектуючих».

До речі, накази Міністерства соціальної політики щодо протезної галузі нещодавно аналізували Антимонопольний комітет, комітет Верховної ради з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, Міністерство охорони здоров’я та інші відомства — і визнали їх протизаконними. Зокрема, зауважили, що немає необхідності проводити повторну сертифікацію комплектуючих деталей, закуплених за кордоном — вони і так її пройшли.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати