Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Банкіри назвали «точки зростання»

У 2015-му фінансисти концентрувалися на підтримці агробізнесу, виробництві продуктів харчування і торгівлі. Тенденція збережеться і цього року
02 червня, 10:58

Як повідомляє «Фінансовий клуб» у проекті «50 провідних банків України-2016», посилаючись на результати свого дослідження, ці сегменти з року в рік зростають і розвиваються, а банки вже навчилися аналізувати ризики цих видів бізнесу.

«84% кредитів юридичним особам ми видали саме аграріям. Середня сума кредиту — 570 тис. грн. Незважаючи на порівняно невелику середню суму кредиту, масштаби діяльності клієнтів серйозно різняться: від 300 га до 2000 га оброблюваних площ», — зазначив заступник голови правління «Мегабанку» Андрій Третяк.

Серед позичальників українських банків також багато виробників продуктів харчування і підприємств у сфері торгівлі.

«Половина наших клієнтів — підприємства у сфері торгівлі. Це може бути роздрібна чи оптова торгівля, експорт чи імпорт. Якщо підприємство не один рік працює на ринку, має гарну репутацію і позитивну кредитну історію, у нього чітко сегментована лінійка продукції, розвинена мережа дистрибуції, стабільні й надійні покупці, то ризики для банку мінімальні», — вважає заступник голови правління «Укрсиббанку» Костянтин Лежнін. За його словами, цього року банк розширить співпрацю з виробниками продуктів харчування, зокрема й за рахунок кредитування їхніх сільськогосподарських напрямів.

Щоб залучити клієнтів, банки намагаються зробити фінансування МСБ доступнішим і конкурентним за рахунок партнерських програм і пільгових умов видачі позик.

«Одна з основних проблем — вартість кредитування. Але її ми вирішуємо за рахунок партнерських програм і пільгових умов видачі позик. Ми розробили під проекти з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) окрему лінійку кредитних продуктів», — розповідає голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати