Без гран-прі

За словами членів журі, яке традиційно очолює найвидатнiший балетмейстер, президент Міжнародного союзу діячів хореографії Юрій Григорович, нинішній конкурс був значно слабшим за попередні роки, і тому гран-прі вирішили не присуджувати. У молодшій віковій групі яскравіше себе показали дівчата, а в старшій — чоловіки.
Вищу оцінку: 12 балів поставили тільки одній балерині — Яні Саленко, яка завоювала I місце (старша група). Вона закінчила Донецьку філію Української академії танцю. Ще школяркою неодноразово брала участь у спектаклях Донецького оперного театру і їздила в зарубіжні гастролі як партнерка чудового артиста Вадима Писарева. Сьогодні Саленко є примою Національної опери України. Яскраво виступили дівчата молодшої групи — Крістіна Шишпор (9-классница Української академії танцю), Сюзанна Мкртчян (закінчує Австрійську академію танцю і вже отримала запрошення працювати у Віденській опері) та Єлизавета Чепрасова (восьмикласниця Київського хореографічного училища), якi поділили перше місце. На жаль, юнаки в молодшій групі себе не показали, тому золоту і срібну медаль ніхто не отримав, а бронзу поділили Сергій Полунін і Олександр Кузнєцов. Як зазначив член журі Алекс Урсуляк (Канада—Швейцарія): «Сьогоднішні невдачі зовсім не означають, що в майбутньому конкурсанти, які не здобули перемогу, не будуть нас дивувати. Деякі «фрукти» пізно дозрівають і вимагають активної допомоги. Я б хотів попросити педагогів, щоб вони більше звертали увагу на академічний танець».
Слiд відмітити, що з 57 конкурсантів значна частина танцюристів і хореографів були представниками української школи балету. З одного боку, радувало, що наші учасники завоювали звання лауреатів і дипломатів, а з другого — нинішній лифарівський конкурс можна назвати всеукраїнським оглядом, на якому були присутні білоруські, молдавські, японські та ізраїльські артисти. Із зарубіжних гостей улюбленцями публіки стали Ері Морі (Японія) і Марина Хасид (Ізраїль) — друге місце в молодшій і старшій групах. Витонченість продемонстрував Іван Козлов, продовжувач балетної династії чудових танцівників Тетяни Боровик і Анатолія Козлова. Сьогодні Іван працює в Санкт-Петербурзькому балеті Бориса Ейфмана. Натиск і експресію показав учень Елеонори Стебляк Сергій Сидорський, нині соліст Національної опери України. Обидва хлопці отримали срібні «ікари» («золото» в старшій чоловічій групі не присуджувалося).
У номінації «хореографія» перше місце присудили Раду Поклітару, який помітно виріс у професійному плані (на другому лифарівському конкурсі був третім) і за цей час утвердив себе як відомий балетмейстер. Нині Поклітару очолює Молдовський театр опери і балету. Його постановки зроблені в сучасному західному стилі і трохи співзвучні з танцями знаменитого майстра Маца Еко. «Бронзу» завоював хореограф Андрій Пір. Він працює артистом Цирку Юрія Нікуліна, викладає пластику в Російській академії театрального мистецтва і Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва. Дипломами журі відзначено українських балетмейстерів Тетяну Островерх, Ольгу Рогову і студентку Київського хореографічного училища Мілену Сидорову.