Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Без «Нюрнберга-2» не буде... Страсбурга

Праві партії вимагають заборони КПУ
08 листопада, 00:00

Святкування минуло переважно спокійно. Інциденти були зафіксовані тільки у Львові та Києві.

Так, попри те, що Стрийська площа у Львові була розділена турнікетами, кілька прихильників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» прорвалися до комуністів-мітингувальників, вирвали в них червоний прапор, кинули його на землю та почали топтати. Їхнім діям поклали край співробітники міліції.

У Києві, під час проходження колони лівих сил у районі Європейської площі, невідомі кинули дві димові шашки, які оперативно загасили міліціонери. Співробітники правоохоронних органів затримали одного з хуліганів, який намагався приєднатися до групи осіб із прапорами партії «Братство».

Представники КПУ й інших лівих сил провели мітинг на Арсенальній площі столиці та пройшли маршем у бік Європейської площі з червоними прапорами, а також портретами Леніна й Сталіна, плакатами з написами: «Моя батьківщина — Радянський Союз!», «НАТО ми не здамося!», «Російсько-українсько-білоруському союзу бути!». Невелика кількість прихильників ПСПУ провели свій мітинг біля пам’ятника В. Леніну, скандуючи лозунги «Хай живе Велика Жовтнева Соціалістична революція!».

Про мирний характер своєї акції заявили також представники антикомуністичного мітингу, який провели на Майдані Незалежності прихильники Конгресу українських націоналістів. В інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна один із лідерів КУН, народний депутат Євген Гірник повідомив: «Метою акції не були зіткнення з комуністами». За його словами, ця акція — суто юридична дія, що має підняти український народ на боротьбу проти злочинів Комуністичної партії України — наступниці КПРС. «Ми вважаємо, що цей день дав початок трагічним подіям для України, в результаті яких постраждала практично кожна українська сім’я», — заявив депутат.

У зв’язку з цим КУН запропонував текст звернення учасників акції протесту, в якому міститься вимога заборонити діяльність Компартії України. Посилаючись на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи від 25 січня 2006 року, учасники вимагають від Верховного Суду України заборонити діяльність КПУ на території України. Наступним кроком, на думку авторів звернення, має стати «Міжнародний суд над тоталітарними комуністичними режимами — Нюрнберг-2».

Комуністи у свою чергу висловилися за оголошення річниці Жовтневої революції державним святом. Виступаючи на мітингу, лідер комуністів Петро Симоненко повідомив, що фракція КПУ збирається ініціювати розгляд цього питання в парламенті. Тим часом навіть у Москві учорашній парад приурочили до історичного параду 1941 року, а не до далеких подій 1917-го в Російській імперії. І день цей у Росії святкують як день примирення, а не розбрату.

КОМЕНТАР «Дня»

Суть проблеми, очевидно, полягає не в тому, що в Україні активно діє Комуністична партія, яка представлена в парламенті та є складовою правлячої коаліції. Суть проблеми — в тому, якою, власне, є ця партія. Вона не має наміру засуджувати злочини проти людства, скоєні вождями Компартії в 20-50- ті роки ХХ століття; ця партія, на відміну від сучасних комуністів європейських країн, рішуче відмовляється змінити політико- організаційні та ідейно-теоретичні засади своєї діяльності, продовжуючи активно й досі використовувати зброю зі сталінсько-брежнєвського тоталітарного «арсеналу». І не випадково навіть депутатські значки парламентарів-комуністів мають колір не Державного прапора України, а неіснуючої держави — СРСР! Це — величезна пожива для роздумів. Можна стверджувати, що цілком обгрунтованою є така теза: без Нюрнбергу-2, без всебічного очищення для України не буде і Страсбургу, в самому широкому значенні. Саме очищення від тоталітарного минулого допоможе формуванню і зміцненню справді сучасного, дійсно відданого незалежній Україні лівого руху, якого реального потребує наша держава.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати