Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Без політики. Тільки — економіка

80% шахтарів у Луганську оголосили страйк
24 квітня, 12:33
ФОТО РЕЙТЕР

На п’яти шахтах підприємства «Краснодонвугілля» в Луганській області розпочався страйк. Підприємство, яке володіє цими шахтами, належить до гірничо-металургійного бізнесу «Метінвест» компанії СКМ Ріната Ахметова.

Працівники відмовились виходити на роботу увечері 22 квітня і зібрались на протест на площі Молодої гвардії біля будівлі підприємства «Краснодонвугілля». Вони вимагають підвищити зарплату.

«Люди другий день страйкують, вимагають підвищення зарплати удвічі. Підземний гірник на місяць отримує у нас 3 тисячі гривень, а вантажопрохідники — по 5 тисяч. Це ж не гроші у наш час! Ціни зросли, а зарплати не підвищуються», — розповідає про причини виступу Олексій, який працює гірником підземним на шахті «Суходольська-Східна», шахтарі якої теж підтримали страйк. За його словами, нічого міфічного робітники не хочуть, тільки щоб зарплату підвищили до середнього рівня на Донбасі. Він також повідомив, що вчора опівдні відбулася зустріч з генеральним директором об’єднання «Краснодонвугілля» Олександром Ангеловським, але вона «не принесла жодних результатів».

«Страйк триває, зустріч з гендиректором була, але поки що жодних конкретних результатів у ході переговорів не досягнуто», — підтвердив у коментарі «Дню» голова Незалежної профспілки гірників України на шахті «Молодогвардійська» (одна з п’яти страйкуючих шахт) Юрій Ташерев. За його словами, він триватиме доти, доки керівництво компанії не почує вимог шахтарів. А їх, за його словами, лише дві: підвищення удвічі зарплати і зустріч з генеральним директором «Метінвесту» Юрієм Риженковим, який уповноважений вирішити всі фінансові питання.

За інформацією голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, не всі працівники підтримують страйк. «Частина шахтарів готові їхати на роботу, але під’їзд автобусів до шахт блокується протестувальниками. На площі присутні від 200 до 300 осіб на день, разом із роззявами», — говорить «Дню» Волинець. Зараз, за його словами, створено робочу групу і ведуться переговори.

На думку Волинця, щоб вирішити виниклу проблему, треба провести індексацію зарплати з 1 квітня на показник інфляції — це не менше, ніж 20%. «Паралельно пропонуємо вести переговори щодо поступового підвищення зарплати. Зараз попит на вугільну продукцію зменшився, тому що — літо. У необмеженій кількості везуть вугілля з Росії і «копанок», це збиває ціну на внутрішньому ринку. Тому ринок дестабілізується, і реально просто неможливо за ніч підвищити зарплату вдвічі», — озвучує він своє бачення вирішення ситуації.

Чи готове керівництво «Метінвесту» піти на компроміс із протестувальниками і в яких питаннях? Дізнатись відповідь на це запитання «День» намагався у прес-секретаря компанії «Метінвест» Володимира Равінського, але вчора він не відповідав на телефонні дзвінки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати