Перейти до основного вмісту

«Більшість» проти більшості: сепаратизм чи провокація?

02 листопада, 00:00

Щодо гальмування бюджетного процесу, то, як стало відомо «Дню», вчора на нараді в голови Верховної Ради Івана Плюща проти підтримки бюджету висловилося лише «Яблуко». Група «Відродження регіонів», яку вважали чи не найбільш критично налаштованою, в політичному плані готова підтримати законопроект, як «Дню» сказав її представник Олександр Марченко.

Представник СДПУ(о) Олександр Зінченко заявив УНІАН, що, очевидно, його фракція виступатиме за повернення проекту урядові, проте інші соціал-демократичні голоси висловлювалися за підтримку бюджету. Про підтримку проекту групою «Солідарність» «Дню» казав її лідер Петро Порошенко, аналогічну позицію зайняли «трудовики».

Парламент підтримає бюджет-2001 у першому читанні, сказав представник НДП Роман Безсмертний. Отже, не все виглядало б так погано: «більшість більшості» явно схиляється до того, щоби «пропустити» бюджет у першому читанні.

Хоча в разі неухвалення парламентом бюджету вже можна було б вести мову про серйозну політичну кризу, виходом з якої могли би бути як відставка уряду, так і розпуск Верховної Ради.

До дострокових виборів сьогодні, здається, жодна партія, крім комуністів, не готова. Але й подача сенсації напередодні бюджетного голосування не може бути випадковою.

Сепаратні переговори частини більшості з лівими дійсно можуть мати місце, — зрештою, фракції більшості вже поповнювалися за рахунок вихідців із лівих.

Існування кризи в більшості спікер Верховної Ради Іван Плющ в інтерв’ю «Дню» заперечував, однак її ознаки залишалися очевидними. «Інформаційна атака» на «олігархів» (а точніше, на фракції, які критично сприймають урядову версію бюджету-2001), проведена таким чином, виглядала б уже просто безглуздо й непрофесійно. І не личить ні проурядовим фракціям, ні самому урядові, — Ющенко, здається, переконував суспільство в тому, що не займається політичними інтригами.

Утім, хоч би якою була реакція самого прем’єра на можливий розкол більшості, загроза «сепаратного миру» проурядових фракцій із лівими (це підтверджується й низкою минулих голосувань) існує.

Секретар політради Соціалістичної партії Юрій Луценко зазначив кореспонденту Миколі НЕСЕНЮКУ, що не знайомий поки із повідомленням про можливість створення «неолігархічної» більшості у парламенті, яке розповсюдило УНІАН. Ось його короткий коментар з цього приводу: «З першого дня існування уряду Ющенка соціалісти були готові увійти саме до пропрем’єрської, а не пропрезидентської більшості.

З першого дня ми висловлювали готовність увійти до такої коаліції. Попри те, що в нас з урядом є розбіжності в поглядах на способи підняття економіки країни».

Таким чином позиція соціалістів (які не голосували ані за кандидатуру Ющенка, ані за програму його уряду) є ще одним парадоксом парламентського розкладу сил.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати