Перейти до основного вмісту

«Блакитний привид» допоможе досліджувати Місяць

Американська компанія з офісом у Дніпрі — Firefly Aerospaсe — отримала від НАСА контракт на понад 90 млн доларів
08 лютого, 18:20

Американська компанія з офісом у Дніпрі — Firefly Aerospaсe — отримала від НАСА контракт вартістю близько 93 млн доларів на реалізацію проекту з доставки наукового устаткування на Місяць  2023 року. Устаткування призначене для дослідження умов і місячної поверхні в районі Моря Криз на видимій боці Місяця, повідомляється на сайті НАСА. Ці дослідження допоможуть підготуватися до запланованих польотів людей на сусідню планету. Виділення коштів передбачене спеціальною програмою, в рамках якої НАСА залучає послуги комерційних партнерів для швидкого доправлення науково-технічних вантажів на поверхню Місяця.

Послуги з доставки корисних вантажів компанія Firefly Aerospase збирається здійснити за допомогою посадочного модуля Blue Ghost («Блакитний привид») власної розробки. Наукове устаткування, відправлене на супутник Землі, сприятиме дослідженню місячного ґрунту, теплових властивостей і магнітного поля Місяця, повідомив Кріс Калберт, співробітник Космічного центру НАСА в Х’юстоні. Море Криз, куди спуститься модуль Blue Ghost компанії Firefly Aerospace, є западиною на місячній поверхні шириною понад 300 миль. Доправлене наукове устаткування збиратиме дані, аби отримати уявлення про поверхню Місяця, а також про вплив сонячного вітру та магнітного поля Землі. Зокрема, науковців цікавить, як місячний ґрунт прилипає до різних матеріалів під час посадки апаратів, що спускаються. Серед устаткування, яке доправлять на Місяць, ретрорефлектори нового покоління, які служитимуть мішенню для лазерів, аби точно виміряти відстань між Землею та Місяцем. Інший прилад — геліосферний рентгенівський сканер — схоплюватиме зображення взаємодії магнітного поля Землі з потоком заряджених часток від Сонця, так званим сонячним вітром. Відсутність на Місяці атмосфери та сильного магнітного поля, що захищають від випромінювання Сонця, стане проблемою для електроніки. А тому буде об’єктом дослідження радіаційних ефектів на місячній поверхні.

Крім того, на Місяці буде встановлений ехолот, призначений для визначення структури та складу мантії Місяця шляхом вивчення електричних і магнітних полів. А також прилад для швидких геологорозвідувальних робіт, який зможе вимірювати тепловий потік із надр Місяця. Зонд спробує пробурити місячний ґрунт на 2-3 метри, щоб досліджувати теплові властивості супутника Землі на різних глибинах.

Нагадаємо, власником компанії Firefly Aerospase з офісом у Дніпрі є Макс Поляков — бізнесмен і меценат українського походження, який намагається налагодити співпрацю й участь вітчизняних фахівців у американських програмах щодо дослідження й освоєння космосу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати