Чарівна GPS-пігулка
У Держлісагентстві переконані: затриманню порушників сприятиме... контроль за інспекторамиЗаступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зазначив, що рейдові бригади, які мають виявляти правопорушників у лісі, загалом працюють добре. Однак попри велику кількість виїзних перевірок, їхня ефективність залишається невисокою. Тому Держлісагентство планує посилити контроль за своїми співробітниками. Новину повідомив «Урядовий портал».
На автомобілях державної лісової охорони встановлять GPS-трекери для відстеження їхнього пересування. Чиновники сподіваються, що складена таким чином карта маршрутів допоможе правильно спланувати рейди та розподілити зони відповідальності.
Така стурбованість ефективністю роботи пов’язана з масовими випадками незаконних вирубок, які стабільно фіксуються з 2014 року. «За 2017 рік обсяг таких рубок склав трохи більше 26 тисяч кубічних метрів, кількість випадків — 7 тисяч. Сума заподіяної шкоди склала 157,5 мільйона гривень. Однак варто зазначити, що порівняно з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тисячу кубічних метрів», — сказав Володимир Бондар. Найбільше потерпають ліси Рівненщини, Херсонщини, Львівщини, Харківщини, Житомирщини та Закарпаття.
Значно зросла частка незаконних рубок, скоєних невстановленими особами, особливо у південних областях. У Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях майже не вдається ідентифікувати порушників. Є «рекордсмени» і серед західних областей. Якщо на півдні та сході не вистачає коштів на утримання всього штату лісової охорони, то підлеглі на заході, на думку Держлісагентства, недостатньо ефективні в роботі та не співпрацюють із правоохоронцями. Тож чиновники закликають працівників рейдових бригад посилити оперативну роботу та залучати до неї поліцейських і природоохоронців.
Прозвітувало Держлісагентство і про свої успіхи в легальній заготівлі деревини за минулий рік — 15,9 мільйона кубометрів деревини, що на 2,5% менше, ніж у 2016 році. Обсяги відновлення лісів дещо скромніші — 53 тисячі гектарів. Успішно започаткований продаж деревини на аукціонних торгах в електронній формі. Володимир Бондар наголошує: «Електронні торги — це той напрямок роботи, яким ми будемо йти і впроваджуватимемо надалі. На мою думку, це єдиний напрямок, який забезпечує ефективне формування ціни і прозорі правила».