Час розвіювати міфи
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010620/4108-2-2.jpg)
Політична криза в Україні й «створені навколо неї міфи» не вплинули на економічну стабільність і прагнення країни інтегруватися в європейське співтовариство. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Євген Марчук, виступаючи на форумі «Перспективи збільшення іноземних інвестицій в Україні» в понеділок у Києві. Він відзначив, що навколо політичної кризи та «касетного скандалу» було створено безліч міфів, які зашкодили інвестиційному клімату. Міфи ці, за словами секретаря РНБОУ, створювалися не лише всередині країни, але й за кордоном, «і не тільки журналістами, мас-медійними технологіями, але й такими організаціями, як Рада Європи, Євросоюз, деякими іншими високоповажними органами». Ці організації, вважає він, піддалися впливу однобокої інформації про події, що відбувалися в Україні, і «наробили багато помилок». «Створювалися міфи, за їх основу було взято ситуацію, що склалася в Україні. А в Україні були і криза уряду, і скандал, і загибель журналіста, і некваліфікована робота правоохоронних органів, і помилки влади», — сказав Є. Марчук. На його думку, той, хто зосередився на окремих фрагментах, «зробив колосальні помилки і неправильні висновки», оскільки політична криза не вплинула на економічну ситуацію, повідомило агентство Інтерфакс-Україна .
На неї, за словами секретаря РНБОУ, не вплинула й відставка уряду Віктора Ющенка, яка розцінювалася закордонними дипломатами «як трагедія українського народу». «Ніякої трагедії не сталося. Вперше в Україні виник прецедент, коли не президент, а парламент покарав прем’єра, який ігнорував роботу з парламентом», — сказав він.
Крім того, відзначив Є. Марчук, не виправдалися побоювання, зокрема й представників Конгресу США, що з приходом нового уряду припиняться економічні реформи, «Україна розвернеться у бік Росії, спиною до Європи, що Росія поглине Україну». «Нічого такого не сталося. Конфлікт, який виник, ні на йоту не змінив європейського вектора України. Навпаки, відбулася імпульсна, потужна мобілізація зовнішньоекономічної діяльності України в європейському напрямку», — сказав секретар РНБОУ. Саме в розпал політичної кризи Україна подає в НАТО довгострокову 5 річну програму співпраці України з Альянсом, Президент видає указ про співпрацю з Євросоюзом, щорічне послання Президента парламенту містить два новi розділи: один — про бідність, другий — про євроінтеграцію й співпрацю з ЄС, зауважив Є. Марчук.
Є. Марчук вважає, що після кризи Президент і його команда стали сильнішими. «За всієї політичної слабкості, з огляду на те, що попереду парламентські вибори, попри те, що попередньою владою зруйнована співпраця між парламентом і урядом, усе ж таки тенденції на зміцнення стабільності домінують», — сказав секретар. Аргументуючи свою позицію, він навів як приклад ініціативи нового уряду — організацію Координаційної ради для співпраці уряду з парламентом, намір призначити постійного представника, «не прем’єр-міністра, а уряду, в парламенті».
Випуск газети №:
№108, (2001)Рубрика
День України