Перейти до основного вмісту

Час вимагає нової стратегії безпеки

10 жовтня, 00:00

Секретар Ради національної безпеки та оборони Євген Марчук заявив, виступаючи на міжнародній конференції, що розробка національної концепції безпеки України є «настійною потребою часу».

Ця концепція має визначити «геополітичні орієнтири, альтернативи та наслідки геополітичного вибору України, структуру загроз та викликів національним інтересам держави в найближчі десятиріччя, а головне, чітко сформулювати стратегічні напрями та пріоритети політики у всіх визначальних сферах національної безпеки», як передає Інтерфакс-Україна слова Є.Марчука.

Секретар РНБО також вважає, що стратегія могла б стати відповідною концептуальною та методологічною основою для розробки багатьох важливих державних документів, зокрема, Воєнної доктрини України. «Важливим завданням, яке також має вирішувати стратегія, є підвищення рівня міжнародної інтеграції України та рівня міжнародної безпеки загалом».

Розробку Стратегії національної безпеки, над якою працюють Національний інститут стратегічних досліджень та РНБОУ, планується завершити, як агентству Інтерфакс-Україна повідомив прес-секретар НІСД Сергій Янішевський, у першій половині 2001 року.

Логічно передбачити, що слідом за цим має бути розроблено нову воєнну доктрину держави і нову зовнішньополітичну концепцію, спрямовану на втілення положень стратегії безпеки. Навряд чи сьогодні можна твердити, зокрема, що всі положення затверджених Верховною Радою України ще 1993 року основних положень зовнішньої політики цілком відповідають ситуації, що відтоді змінилася.

До речі, Росія роботу над аналогічними документами вже завершила. Презентація нової російської зовнішньополітичної концепції, в якій уперше не було слова «Україна», відбулася в червні нинішнього року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати