"Через кількість інфекційних хвороб Україна не може увійти до Ради Європи"
7 квітня людство відзначатиме Всесвітній день здоров'я, який за пропозицією ВООЗ пройде під девізом "Інфекційні хвороби наступають - всі на боротьбу із глобальною небезпекою". На жаль, для медиків України цей девіз залишиться тільки гарним гаслом.
Минулого року в Україні було зареєстровано 8,5 млн. інфекційних хворих. Попереду йдуть грип і гострі респіраторні хвороби (6 млн. випадків), вірусні гепатити, буяють усі види туберкульозу (понад 660 тис. хворих перебувають на обліку в тубдиспансерах, щороку їхня кількість зростає на 10 %, 30 % із них не можуть або не бажають лікуватися). Викликають занепокоєння випадки дифтерії, поліомієліту, з'явилася малярія (149 випадків серед іноземних мігрантів), якої уже 30 років на Україні не фіксувалося.
- Кілька десятиріч тому медики світу вважали, що вдасться подолати інфекційні хвороби, але за останні 20 років з'явилися до 30 нових недугів. І ліків проти деяких з них, зокрема, вірусу Ебола, СНІДу поки що не має, - розповіла кореспондентові "Дня" Тетяні САТАЄВІЙ заступник міністра охорони здоров'я України, головний державний санітарний лікар Любов Некрасова. - За кількістю інфекційних хвороб ми на рівні країн Північної Африки, а тому ми не можемо увійти до Ради Європи.
Вітчизняні вакцини лише починають виробляти, а закуповувати імпортні не має за що, через це припинено виконання "Національного календаря щеплень". Забезпеченість лабораторним устаткуванням навіть провідних закладів країни недостатня, іноді науковці не можуть точно визначити вірус.
Є дані, що майже кожної години в Україні вмирає від туберкульозу одна людина.