Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Через порозуміння — до майбутнього»

На Волині готуються вшанувати жертв міжетнічного протистояння
04 квітня, 11:31

В обласній державній адміністрації оприлюднили список заходів, якими у краї готуються відзначити 70-ті роковини так званої Волинської трагедії. Незадовго перед цим на Волині з пастирським візитом побував Блаженнійший Святослав, Предстоятель Української греко-католицької церкви. На зустрічі зі студентами Східноєвропейського національного університету він висловив своє розчарування з приводу того, що в Луцьку не зміг, як сподівався, помолитися біля пам’ятного знака жертвам Волинської трагедії. «Я з подивом дізнався, що з польського боку такий знак є, а з волинського — ні, — зауважив Блаженнійший Святослав. — Пошана з одного і другого боку дуже важлива для того, щоб можна було робити кроки вперед щодо українсько-польського порозуміння». На його думку, правда про Волинську трагедію була замовчуваною десятиліттями, і тому досі є рана, яка болить. І цю рану, сказав він, можна оздоровити лише в духовному вимірі — взаємним прощенням.

Під час свого наступного приїзду на Волинь Предстоятель УГКЦ уже матиме, де помолитися за невинних жертв міжетнічного протистояння, яке отримало назву Волинської трагедії. І не тільки він. У червні на Меморіалі в Луцьку буде встановлено стелу з переліком знищених у 1942 — 1945 роках українських сіл у Польщі. Їх майже півтори сотні. Цього ж місяця на майдані біля церкви у селі Охнівка Володимир-Волинського району буде встановлено пам’ятник закатованим польськими військовими формуваннями українцям. Без душевного щему неможливо читати оповідь про охнівську трагедію в українській Вікіпедії. Матеріали ж збирав волинський краєзнавець Ярослав Царук, котрий, свого часу об’їхавши велосипедом мало не всю Волинь, записав спогади очевидців, свідків тих жорстоких подій. Зокрема, в Охнівці викарбувано імена 120 жертв, хоч їх було на кілька десятків більше. Також встановлять пам’ятник українцям — жертвам міжетнічного протистояння в селі Запілля Любомльського району і вшанують похованих у братській могилі (яка вмістила все село) мешканців колишнього села Красний Сад у Горохівському районі, котре після тих подій зникло з лиця землі...

У Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки відбудеться наукова конференція «Волинські події: через порозуміння — до майбутнього» і пам’ятна академія з участю державних представників Республіки Польща. На території сусідньої держави офіційно відкриють відновлені та благоустроєні українські кладовища в колишніх українських селах Модринь, Ласків, Берестя, Вершин і Вишнів.

— Усі заходи, які відбуватимуться за Бугом з нашою участю, триватимуть під гаслом «Волинські події: через порозуміння — до майбутнього». Тільки так і не інакше, — каже голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. — Це спонукає нас до спокійної і зваженої позиції, об’єктивного підходу. Дітям та онукам ми маємо залишити мирний світ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати