Черговий переділ держвласності
"Керівництво Фонду держмайна приступило до чергового переділу держвласності. Нинішні обставини цьому сприяють - сьогодні парламенту в працездатному стані фактично немає", - заявив кореспонденту "Дня" голова комісії ВР з питань приватизації Олександр Рябченко.
Доказом переділу, що розпочався, на думку О. Рябченка, можна вважати нинішню спробу ФДМ приватизувати під конкретного покупця ВАТ "Запорізький завод феросплавів". Свідоцтв цьому предосить.
Фондом держмайна наприкінці січня був запланований продаж на некомерційних конкурсах двох великих пакетів акцій цього, одного з найбільших в Україні, заводу, що виробляє експортну продукцію. Перший пакет акцій (24% статутного фонду, вартість 12,4 млн. грн.), пропонується до продажу за приватизаційні сертифікати. Другий (25% і 12,9 млн. грн.) - продається за гроші. Шляхом елементарних математичних підрахунків з'ясовується, що пакет акцій заводу-гіганта, близький до контрольного (О. Рябченко передбачає, що обидва пакети купить одна особа і стане господарем 49% акцій), продається лише за 25-26 млн. грн. Тоді як за останні 4 роки на будівельно-монтажні роботи й оновлення устаткування тільки одного цеху було витрачено більше від 40 млн. грн. (незалежні іноземні експерти восени минулого року оцінили 25%-й пакет Запорізького феросплавного в $26 млн.). Сьогодні залишкова вартість основних фондів заводу становить 120 млн. грн. Розмір статутного фонду - 1 млн. грн. Крім того, зі слів голови комісії, у фіксованих умовах конкурсів не вказано конкретну суму простроченої кредиторської заборгованості, яку переможець конкурсу повинен погасити. У доповнення до описаного, комісія ВР отримала лист від директора ВАТ "Запорізький завод феросплавів". У ньому - обурення тим, що Фонд держмайна не запросив представника трудового колективу на розробку й затвердження умов конкурсів. Самі ж заводчани, у тому числі й керівництво, про них дізналися з газет.
Схоже, підкреслив О. Рябченко, нинішнє керівництво ФДМ саме зайнялося тим, у чому звинувачує колишніх керівників Фонду. Некомерційні конкурси, що нині організуються, позбавляють приватизацію прозорості, а в зв'язку з явно заниженими цінами прогнозується втрата державою запланованого прибутку від приватизації. "Не виключено, - стверджує голова комісії ВР, - що весь перший квартал нинішнього року ФДМ присвятить таким "лівим" продажам".
Випуск газети №:
№4, (1998)Рубрика
День України