Перейти до основного вмісту

Чого бракує школі?

Як показало дослідження, половина опитаних батьків вважає, що не впливають на навчальний процес
16 лютого, 11:58
ФОТО СІРОТКІНОЇ АНАСТАСІЇ

Державні загальноосвітні школи відвідує 91,1% українських дітей, приватні — менше відсотка (0,9%, це близько 23 тисяч учнів). Такі дані дослідження «Освіта очима батьків», яке на замовлення Комісії у справах освіти та виховання Української греко-католицької церкви та за підтримки благодійного фонду імені митрополита Андрея Шептицького провела соціологічна агенція «Фама». В опитуванні взяли участь батьки з різних міст України, які виховують дітей віком від семи до 17 років.

Основними проблемами сучасної школи батьки називають недостатнє фінансування — кожен третій, заважку програму та завантаженість — кожен п’ятий, 14% — недостатній кваліфікаційний рівень вчителів, 10% — необхідність фінансувати шкільні фонди, стільки ж — недостатню укомплектованість бібліотек. По 8% згадали застарілу технічну базу та переповненість класів.

Дослідження показало великий потенціал для розвитку співпраці між батьками, школою та державою. Зокрема між батьками та школою. Сьогодні цю співпрацю батьки в основному бачать як відвідини шкільних зборів і поповнення фондів школи чи класу. При цьому 53% з них відповіли, що за навчальний процес відповідають персонально вони, але 51% переконані, що не можуть на нього впливати.

«71% опитаних вважають, що на освітньо-виховний процес у школі вони впливають, відвідуючи батьківські збори, 18% — беручи участь у співфінансуванні навчального закладу чи класу, 17% — беручи участь у роботі батьківського комітету, 5% — організовуючи екскурсії», — коментує Мар’яна МАЛАЧІВСЬКА, директорка соціологічної агенції «Фама».

Серед мотивів вибору того чи іншого навчального закладу на першому місці в українських батьків — близькість до дому та те, що вони самі вчилися там.

Крім того, 57% респондентів бачать можливості співпраці між школою та релігійними організаціями. Представники УГКЦ розповіли, що це дослідження вони провели також із метою отримати інформацію про ставлення батьків до створення конфесійних шкіл, адже за новим Законом України «Про освіту» подібним ініціативам сприятимуть субвенціями. З’ясувалося, що 40% опитаних підтримує в тій чи іншій мірі цю ідею. Третина ставиться негативно. При цьому не володіють жодною інформацією про діяльність таких закладів 80% респондентів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати