Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чоловічий день

23 лютого, 00:00

Сьогодні захисники нашої Вітчизни відзначають своє «професійне» свято. Напередодні події Леонід Кучма привітав ветеранів Великої Вітчизняної війни та військової служби, українських військовослужбовців iз цим днем. Президент «вшановує своїх мужніх синів, які відстояли рідну землю у воєнні роки, і тих, хто охороняє державу, мир і спокій на сучасному етапі», повідомляє агенція Інтерфакс-Україна з посиланням на Управління інформації та зв’язків з громадськістю Президента України. «Воїни й партизани Великої Вітчизняної, і спадкоємці їхньої слави, що обрали військову службу своєю професією, присвятили їй життя, одностайні в головному — любові до Батьківщини, готовності до самопожертви в ім’я її свободи, честі й незалежності. У цьому зв’язку часів і поколінь — джерело сили й незборимості нашого народу, запорука його історичних перспектив», — підкреслює в своєму привітанні Л. Кучма, бажаючи ветеранам здоров’я, бадьорості духу й довголіття.

Що й казати — побажання Президента солдатам минулого і сучасного актуальні як ніколи. І не лише тому, що 23 лютого — День захисника Вітчизни — як і раніше сприймається більшістю громадян нашої країни як свято Збройних сил. Ця, безсумнівно, знакова подія зайвий раз примушує задуматися над рівнем «незборимості» української армії. Зазначимо, що на сьогодні в лавах Збройних сил нашої країни перебуває 400 тис. чоловік (з них 310 тис. — військовослужбовці, 90 тис. — цивільнi особи). У той же час, технічне оснащення української армії мало б бути кращим. Те ж саме можна сказати й про соціальне забезпечення самих військовослужбовців. Черги на квартири (51.000 військових не має житла), низька заробітна платня і подібне, вже давно стали сумними реаліями армійського життя в нашій країні. Причина традиційна — недостатнє фінансування.

Чекати, що ситуація змінитися на краще найближчим часом, явно не випадає. Ні, концепцію реформування затверджено, шляхи вирішення проблем намічено. Ось лишень з грошима, як завше, не все гаразд. «Рівень витрат на оборону в Україні не лише нижчий за країни НАТО й наших сусідів, але й нижчий за рівень минулого року», — говорив нещодавно помічник Міністра оборони з питань формування бюджету й економічної фінансової діяльності, генерал-майор Валерій Мунтіян. За його словами, для нормального виконання лише найпершочерговіших завдань реформування української армії Міністерству оборони потрібно, як мінімум, ще мільярд гривень (цього року армія може розраховувати на 3 млрд. 291 млн. грн., з них — 732,2 млн. — за спеціальними фондами). Говорячи про загрозливу тенденцію морального й фізичного старіння техніки, В. Мунтіян зазначив, що бюджет минулого року армія виконала лише на 83,3%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати