Чотири відсотки електроенергії, решта — політика

Нагадаємо, що 3-й блок- «мільйонник» типу РБМК — останній із чорнобильських «могікан»: 4-й — зруйнований і загрозливо «дихає» під укриттям, а 1-й і 2-й виведені з експлуатації відповідно до рішення уряду. Меморандум 1995 року між країнами «Великої сімки», комісією ЄС і Україною передбачає закриття ЧАЕС до 2000 року на підставах надання Заходом фінансової допомоги для будівництва захисних енергопотужностей і розв'язання соціальних питань. Та поки що не сталось ні того, ні іншого.
Як повідомила кореспондентові «Дня» керівник прес- служби департаменту громадських зв'язків НАЕК «Енергоатом» Надія Шумак, переговори перенесені на вересень, а причини їх зволікання очевидні: сумна соціально-економічна ситуація в країні та побоювання того, що виділені кошти підуть на заміщення зовсім не тих «енергетичних потужностей». За її словами, паливом третій енергоблок ЧАЕС забезпечений і його вистачить до весни 2000 року.
«Підключення 3-го енергоблока ЧАЕС додасть до загального виробництва електроенергії в Україні 4%, — сказав «Дню» директор МЦ «Енергетика та інформація» (екс-директор ЧАЕС) Сергій Парашин. — Що ж до переговорів, які просуваються зі скрипом із країнами «сімки», то це питання швидше політичне».
ДО РЕЧІ
Раніше керівництво «Енергоатома» заявляло про економічну недоцільність відмовлятися від «чорнобильських» 4%. За вісім місяців, за прогнозами НАЕК, українською АЕС (без третього енергоблока) буде вироблено 49,8 млрд. кВт/годин електроенергії, що становить 107% від планового завдання.