Чи не спіткає новий проект доля Бушерського?
Кримсько-харківські доручення Леоніда Кучми як свідчення «багатовекторності» економічної політикиІ Президент одразу видає відповідні доручення уряду. Прем'єр-міністру, котрий полонив винний Пенсійному фонду директорський корпус у наметах під Переяславом-Хмельницьким, наказано проаналізувати можливість реструктуризації (перекладання в довгу шухляду?) боргів Харківського тракторного заводу перед знов-таки Пенсійним фондом. Також Президент практично підтримав керівництво області й сам ХТЗ в небажанні ділитися власністю: передавати пакет акцій підприємства лізинговій компанії «Украгромашінвест», що мало сприяти реалізації тракторів сільському господарству на вигідних умовах.
Поклопотався Президент і про харківський «Турбоатом», який недавно втратив не без його участі дуже вигідне іранське замовлення для АЕС. Тепер прем'єр-міністр мусить потурбуватися, аби це підприємство спільно з Лозовським ковальсько-механічним заводом налагодило випуск лопаток для парових і газових турбін, експортованих сьогодні з Росії.
Словом, усе робиться за нашою славною традицією: спершу створити проблему, а тоді успішно її розв'язати й перерозв'язати. Схоже, так буде й цього разу. Адже 18 — 19 вересня в Харкові заплановано проведення великих українсько-російських консультацій під егідою двох президентів. Цими днями в Києві, а можливо, й у Форосі в рамках підготовки цих переговорів, побував помічник Бориса Єльцина Сергій Приходько. А раптом його патрону не сподобається, що лопатки для турбін Україна почне випускати самотужки? Либонь не сподобався американцям Бушерський проект?