Перейти до основного вмісту

Чи відбулося в Україні "перезавантаження"?

Ілона Довгань: "Свобода слова відновилася, а неприємні речі в медіа-сфері залишилися"
14 квітня, 18:15

З кожним днем у країні все більше загострюється очікування суспільством реформ і змін. Рік тому 13 квітня виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов підписав указ про початок АТО. Було багато сподівань на зміни у різних сферах, в тому числі – на зміну телевізійної сітки мовлення. «Революції гідності» на ТБ не відбулося, війна внесла свої корективи у інформаційний простір, але не підважила ту систему, що роками складалася у вітчизняному медіа-середовищі. Три найбільші канали продовжують транслювати російські серіали, виникають питання до «вічних експертів», які вже давно мають свої «абонементи» на політичні ток-шоу, тривають інформаційні війни медіа-власників у загальнонаціональному ефірі. Невже потрібно було таке моральне потрясіння, війна, щоб наші центральні канали задумалися над тим, що вони показують у своїх ефірах? – запитуємо гостю «Дня» журналістку, телеведучу суспільного «Першого» Ілону ДОВГАНЬ. «Дуже шкода, що потрібно було цьому всьому відбутися, щоб ми нарешті змінили речі, які мали змінити ще 20 років тому і зовсім іншим шляхом», - говорить пані Довгань.

«Ми думали, що після Майдану і Революції гідності все зміниться, в тому числі і зникнуть інформаційні війни всередині країни, - розповідає про свої очікування гість «Дня». – Найбільше ми боялися влади, яка цензурувала, була «джинса» і не було свободи слова. Тепер свобода слова відновилася, а такі неприємні речі в медіа-сфері залишилися… У квітні минулого року, коли пройшов Майдан, були зміни у владі, коли давали «зелене світло» багатьом демократичним процесам, впроваджувалися інші цінності, з’явився мій телепроект «Перезавантаження по-європейськи» на ICTV. Назву таку запропонувала, тому що всі говорили про перезавантаження країни. Місяць ми знімали матеріал для цієї програми за кордоном. Все ще тримався дух романтизму після Революції гідності. Коли я повернулася в Україну і увімкнула телевізор, зрозуміла, що корпоративні війни залишилися… Всі ці роки ми хотіли більше українських книжок, більше українського кіно, друкованих медіа, щоб був більший попит на якісне. Ми хотіли бути більш самодостатніми як нація і країна. Зараз у нас дуже високий рівень патріотизму, але шкода, що все це сталося таким шляхом – з жертвами і втратами. Тепер ми просто змушені підтримувати своє».

Про довгий шлях перетворення «Першого національного» на суспільний мовник, персоніфікацію певних людей на політичних ток-шоу, давні історичні зв’язки України з Європою і чи буде наше телебачення боротися за розумного глядача читайте у інтерв’ю з Ілоною Довгань у п’ятничному «Прес-клубі» «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати