Перейти до основного вмісту

Чи врятує муніципальні об’єкти Києва публічний протест?

Сьогодні вирішуватиметься доля останніх комунальних ринків столиці
02 березня, 00:00
ФОТО АНДРІЯ НЕСТЕРЕНКА

У вівторок, 2 березня, на сесії Київради має бути прийняте рішення щодо приватизації Житнього й Володимирського ринків. Сесія у супроводі пікету під стінами мерії розпочнеться о 10.00.

Минулого разу під Київською міською радою зібралося близько 500 пікетувальників. Нагадаємо, що 26 лютого відбувались акції протесту під назвою «Проти незаконної забудови, нищення скверів та захоплення приміщень».

Лідер фракції свого імені Київської міської ради Віталій Кличко пообіцяв, що депутати його блоку наполягатимуть на вирішенні питання приватизації Житнього та Володимирського ринків. «Цю приватизацію не можна дозволити. Ми пам’ятаємо, як у такий спосіб передали Сінний ринок. У результаті його знищили. Тому ми вимагаємо від депутатів вислухати працівників ринків, адже вони — кияни, і ми делеговані вирішувати їхні проблеми. Згадайте, як закривали книжкові магазини на Хрещатику! Зараз там продають труси», — заявив Кличко.

Представникам профспілок Житнього та Володимирського ринків вдалось отримати від прокуратури рішення зупинити процес приватизації останніх комунальних ринків столиці та зобов’язати КМДА переглянути рішення сесії від 29 січня 2009 року. «Але чи дала Київська міська адміністрація відповідь для прокуратури в десятиденний термін, як була зобов’язана, нам невідомо. Якщо така відповідь і була, то про що там ішлося, ми не знаємо. Інформація замовчується», — розповідає «Дню» заступник профспілки підприємців Житнього ринку Володимир Погиба.

Що ж до готовності КМДА до діалогу з пікетувальниками, Погиба розповідає, що остання всіляко намагається насадити ідеї, що з приватним інвестором ринку «заживеться краще». «На діалог і Ірена Кільчицька, і Олесь Довгий з нами ідуть, але вони хочуть від нас зовсім не те, що нам потрібно. Киянам важливо скасувати приватизацію і залишити Житній ринок у комунальній власності міста, щоб ним розпоряджалася громада, а не приватний інвестор. Ми вже знаємо приклади, коли такий «новий господар» допоміг так, що й об’єкту самого не стало», — каже заступник голови профспілки підприємців Житнього ринку.

«Ми сподіваємося, що сьогодні нам все-таки вдасться змусити КМДА скасувати рішення про приватизацію Житнього ринку. Адже до нашої акції протесту долучилися і громадські діячі, і дуже багато пересічних киян, посипалися численні листи до високих інстанцій, до Президента України в тому числі, проблемою перейнялися й народні депутати», — розповідає «Дню» Погиба.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати