Депутати «наїхали» на губернатора
Між главою Дніпропетровської облдержадміністрації Надією Дєєвою і коаліцією більшості в обласній раді назріває серйозний конфлікт. «Яблуком розбрату» стали тарифи на внутріобласні пасажирські автобусні перевезення, які розпорядженням глави облдержадміністрації на прохання транспортних компаній було підвищено приблизно на третину. Така ухвала викликала невдоволення більшості депутатів обласної ради, які вважають історію з прийняттям нових тарифів непрозорою. З критикою дій дніпропетровського губернатора виступили керівники обласних організацій Партії регіонів, ВО «Громада», КПУ і СПУ.
Як заявили на прес-конференції народні депутати України — регіонал Олег Царьов і комуніст Віктор Борщевський, нові тарифи на внутріобласні перевезення пасажирів є штучно завищеними, оскільки ціни на пальне та запасні частини останнім часом не підвищувалися. Колишні тарифи, нагадали вони, приймалися на гребені зростання цін за уряду Ю. Тимошенко, однак відтоді й на українському, і на світовому ринку «вони загалом знижувалися». За словами заступника голови Дніпропетровської облради, лідера обласної організації ВО «Громада» Тетяни Полейко, підвищення вартості проїзду в автобусах внутрішнього обласного сполучення болюче вдарило по сільських мешканцях. «Спочатку, — сказала вона, селяни відчули шок від майже триразового підвищення тарифів на тепло, газ та електроенергію, а зараз їх добивають збільшенням цін на автобусне сполучення. І це при тому, що закупівельні ціни на м’ясо й молоко, на яких тримаються багато які сільські родини, не лише залишаються низькими, але ще й штучно занижуються». Заступник голови облради зазначила, що після підвищення вартості проїзду в автобусах, до місцевих органів влади пішов справжній потік скарг.
У зв’язку з цим, троє народних депутатів України — О. Царьов, М. Разгоняєв від Партії регіонів і В. Борщевський від КПУ вирішили звернутися з вимогою скасування нових тарифів до самого глави облдержадміністрації Н. Дєєвої. Вони погрожують, що готові винести це питання на профільну комісію облради, а потім і на сесію. Більше за все депутатів, за їхніми словами, спантеличує пункт 2 у розпорядженні губернатора, в якому вона, вже після затвердження нових тарифів, наказує інспекції з контролю за цінами провести перевірку роботи автотранспортних підприємств на предмет… «економічної обґрунтованості чинних тарифів», а до 15 березня внести пропозиції про «доцільність підвищення їхнього розміру надалі». Народні обранці вважають, що загадковою історією з тарифами повинні зайнятися також обласна прокуратура та Антимонопольний комітет України. А якщо й це не допоможе, то вони не виключають звернення особисто до глави уряду Віктора Януковича.