Перейти до основного вмісту

Державною має бути одна мова — мова вічних інтересів України,

переконаний Юрій ЩЕРБАК
27 січня, 00:00

Юрій Щербак — дипломат із десятирічним стажем, який представляв Україну в Ізраїлi, Сполучених Штатах та за сумісництвом у Мексиці, в Канаді. Він же — досвідчений політик, якого відносять до когорти демократів першої хвилі: у кінці 80-х років він був народним депутатом Верховної Ради Радянського Союзу, де входив до опозиційної Міжрегіональної групи депутатів, яку очолював Андрій Сахаров. Не менш відомий Юрій Щербак своїми публіцистичними, письменницькими доробками, науковими працями. Приводом для вчорашньої зустрічі журналістів газети «День» із Юрієм Щербаком стала його нова книга «Україна: виклики і вибір. Перспективи України в глобалізованому світі ХХI століття».

«Вони не знають мистецтва компромісу. Якщо не змінять своєї тактики із сиренами, то програють», — так оцінив пан Щербак блокування опозицією роботи в Верховній Раді, при цьому зазначивши, що не в усьому також поділяє дії партій, які утворюють парламентську більшість. «Склався стереотип України як напівавтократичної держави... На Заході стежитимуть, як Україна пройде випробування президентськими виборами. Просування України в НАТО ставиться в пряму залежність від законності обрання президента», — підкреслив пан Щербак. «Із Кремлем треба розмовляти мовою інтересів... Ми маємо розробити концепцію (можливо, таємну) відносин із Росією для того, щоб вести прагматичний діалог», — наголосив він.

Чи може будувати Україна свої відносини з Росією за американсько-канадською моделлю? Чи існують підстави стверджувати, що відбувся розподіл пострадянського простору на зони впливу між США та Росією? Хто у Сполучених Штатах гальмує розвиток відносин між Києвом та Вашингтоном? Відповіді на ці та інші запитання читайте в найближчих числах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати