Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Держрезерв починає власну гру на ринку зерна

14 червня, 00:00

Вчора голова Держрезерву Євген Червоненко заявив, що має інформацію про зговір зернових трейдерів. Сам зговір полягає у координації дій з метою збити ціну майбутнього урожаю зернових до мінімуму. Зернові трейдери заробляють, насамперед, на експорті, тому зацікавлені в тому, щоб придбати хліб у селян за цінами, нижчими за світові.

В аграрних колах нині активно цитується і дискутується ціновий прогноз, зроблений компанією «Олімпекс». В аналітичному дослідженні цієї фірми говориться: «Скептично ставлячись до прогнозу уряду зібрати 35 мільйонів тонн зернових, ми розуміємо, що і 30 мільйонів буде достатньо для того, щоб кардинально змінити цінову ситуацію на ринку». На нейдавній агровиставці в Чубинському, де зібрались кілька тисяч фермерів, з жахом обговорювались невідомо звідки запущені чутки про очікуване падіння ціни вдвічі. За таких умов річна праця селян в підсумку виявиться просто збитковою.

«Я прекрасно розумію трейдерів, які запускають інформацію, щоб збити ціну. Це нормально», — говорить голова Держрезерву. Але, за його словами, побоювання щодо падіння ціни матимуть підстави лише у разі продовження безперервних дощів. Якість урожаю через погану погоду вже знизилась. З окремих регіонів надходять сигнали про загрозу виникнення грибкових захворювань на полях. Якщо ж погода нормалізується, то, за словами Євгена Червоненка, якість зернових буде прийнятною.

Щоб не допустити обвального падіння ціни, Держрезерв оголосив про плани закупити безпосередньо в селян як мінімум 500—600 тисяч тонн продовольчого зерна за ціною 500 гривень за тонну. Цікаво, що зараз селяни вважають навіть цю ціну неприйнятною. Але, за прогнозом аналітиків відомства пана Червоненка, комерційні трейдери пропонуватимуть ціни на порядок нижчі. До того ж, цього року дійсно очікується перевиробництво. Міністерство аграрної політики прогнозує, що експорт зросте вчетверо, і становитиме 5—6 мільйонів тонн.

Схоже, цього сезону на ринку зерна з’явиться ще один впливовий гравець, здатний впливати на цінову ситуацію. Втім, не закритою залишається інша проблема: вивезення зерна з країни урядом ніяк не регулюється. І якщо найближчим часом з цього приводу не буде прийнято жодних рішень, скоріше за все, повториться ситуація цієї весни, коли «житниця Європи» з ганьбою була вимушена імпортувати хліб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати