Перейти до основного вмісту

Десять «днів міста»

Севастополь вніс до Книги рекордів України два нових досягнення
12 червня, 00:00

Цього року День міста в Севастополі розтягнувся на цілих десять днів. Причина банальна — 14 червня, в який Севастополь зазвичай святкує річницю свого заснування, припадає на середину тижня, а тому святкування почали 8 червня, а закінчать — 16 червня.

Офіційний представник Книги рекордів України Сергій Коновалів зафіксував перше досягнення: на Малаховому кургані севастопольці створили найбільший у країні букет. Автор його проекту, Михайло Помогалов, директор дитячого центру «Лукомор'я», сказав, що навмисно надав букету таку форму, щоб він повторював пам'ятник Затопленим кораблям. Букет вийшов гігантський — заввишки 4,4 метра, завширшки — понад три метри, для його спорудження було використано 3800 квітів, які спеціально вирощували в теплицях і на клумбах. На жаль, букет-пам'ятник не простояв довго. Як тільки його сфотографували, в тому числі й для газети «День», як тільки його заміряли та склали акт, сценарій свята пішов далі. А за сценарієм — квіти з найбільшого в Україні букета подарували закоханим парам, які відвідали свято, а частину продали. Виручка піде на підтримку дитячого центру «Лукомор'я».

У неділю центральною подією стало вісімнадцяте музейне свято «День Історичного бульвару». Відбулися вже традиційний марш-парад учасників XIV фестивалю військово-історичних клубів. Прямо на алеях Історичного бульвару були організовані виставки фондових колекцій Музею героїчної оборони і звільнення Севастополя, Севастопольської асоціації національно-культурних суспільств, Народних музеїв Севастополя, Севастопольського клубу любителів історії міста та флоту, приватних колекціонерів... 28 із 32 національно-культурних спілок, що входять до Севастопольської асоціації, представили вироби народних промислів, предмети побуту й одягу, музичні інструменти, блюда національної кухні.

Увечері на площі поблизу Палацу дитячо-юнацького центру городянам презентували «Вогненно-водний фонтан». Він складається з 200 труб, конструкція яких передбачає чергування високих — до 8 метрів! — струменів води та вогню. Фонтан також занесений до Книги рекордів України, як єдиний в країні фонтан із вогню та води.

КОМЕНТАРІ

Валерій САРАТОВ, голова міськради Севастополя:

– Протягом усієї своєї історії місто формувалось саме як база флоту, однак нині наступила нова фаза в його історії — після того, як у нас почалися процеси демілітаризації та формування нових галузей місто стало відкритим промисловим, туристичним, курортним, культурно-історичним центром, вплив флотів на його життя значно поменшало і перестав бути визначальним. Севастополь першим серед регіонів країни вийшов на показники 1991 року за розвитком промисловості.

Зростає інтерес до Севастополя як центра відпочинку та туризму. Однак ми б хотіли, щоб Севастополь залишався могутнім фінансово-промисловим багатогалузевим центром півдня України. Саме в нас збудований перший могутній приватний порт, в який вкладено понад 150 мільйонів доларів інвестицій за останні два роки. 25 мільйонів доларів інвестувала корпорація «Консоль» у завод залізобетонних виробів, в якому використано принципово нові технології в будівництві. Останнім часом ми значно реконструювали залізничне сполучення Севастополя з іншими регіонами, значно зросла перевалка нафтопродуктів. Крім того, в нас велика аграрна зона, до складу Севастополя, крім Балаклави та ще одного самостійного міста Інкерман, входить і 38 сіл, є велике аграрне виробництво, довжина прибережної зони складає понад 150 кілометрів. Під час генерального планування ми застосували принцип зонування, й серед інших знайшлося місце і для унікального курорту.

Сергій КУНІЦИН, голова Севастопольської міської держадміністрації:

— На перше місце за значенням я би поставив те, що нам вдалося уникнути конфронтації між гілками влади, що раніше було типовим для Севастополя. 1 серпня 2006 року ми з головою міської ради Валерієм Саратовим підписали Угоду про взаємодію, яку тепер у нас називають «малою міською конституцією». Це базис, який дозволив вирішувати економічні та соціальні завдання. Другим досягненням було те, що в місті була розроблена Програма стійкого соціально-економічного, екологічного та культурного розвитку Севастополя на період до 2015 року. Відповідно до неї передбачається розвиток промислового комплексу рибної галузі та портового господарства, екологічне оздоровлення та забезпечення збереження флори та фауни, забезпечення питною водою, розвиток ЖКГ і багато іншого.

Однак усе це є лише підготовкою до 225-річчя Севастополя, яке ми відзначатимемо 2008 року. До ювілею ми відновимо в місті 225 дитячих майданчиків і містечок. Загалом на організацію та проведення святкових заходів до 225-річчя Севастополя з державного бюджету планується виділити близько 100 мільйонів гривень. 24 мільйони гривень, як очікується, заплановано видати з міського бюджету...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати