Дев’ятим Почесним консульством у Львові стало Латвійське
Повільно, але впевнено Львів просувається до показника, який був ще «за Польщі» у 39-му. Тоді в місті Лева діяло 19 закордонних консульств. Нині тут працює три Генеральних консульства і дев’ять почесних консульств. А днями відкрилося ще Почесне консульство Латвійської республіки, а його почесним консулом став голова правління компанії «BEEМ- холдинг» Володимир Гарцула.
На брифінгу з нагоди відкриття консульства Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської республіки в Україні Андріс Вілцанс сказав: «Ми зацікавлені, щоб після помаранчевої революції контакти між Латвією та Україною набули більшої багатоплановості й розвивались не лише на рівні Риги та Києва, але й регіонів. Аби надати цьому конкретності, до делегації, що прибула до Львова, увійшли представники Латвійського сейму, кількох міст, представники Підприємницької ліги Латвії з метою засвідчити, що ваша область цікавить нас iз багатьох точок зору».
Гості підкреслювали, що Латвія не «прийшла» лише зараз до Львова, а повертається в місто, де консульство діяло ще до війни, причому чимало років. У Львові нині мешкає приблизно 200 латишів, а інвестиції цієї прибалтійської держави успішно працюють у швейній та поліграфічній промисловості.
Сьогодні Латвії є чим поділитися з Україною. Її досвід можна використати в інвестиційній діяльності: якщо на кожного мешканця України припадає 200 доларів закордонних інвестицій, то у Латвії — близько двох тисяч. Туристична галузь теж прекрасно розвинена. Латвійське місто із населенням 20 тисяч жителів щорічно відвідує понад 200 тисяч туристів. Це дає змогу людям мати роботу, впевнено дивитися у майбутнє.
Щодо українських Карпат, то вони можуть стати прекрасним прикладом розвитку «зеленого туризму», якщо докласти до цього зусилля, а напрацювання у цій сфері Латвія теж радо передасть Україні. До слова, й Україні є чим привабити Латвію. Нещодавно в Ризі пройшла успішна презентація нових дорожніх лайнерів Львівського автобусного заводу.