Діти готові вирішувати «дорослі проблеми»
Навіть на рівні ООНІдея полягає в тому, що старшокласники формують комісії з представниками з різних країн, котрі працюють по ключових питаннях ООН (освіта, довкілля та здоров'я, соціальний захист і права людини). Юнаки та дівчата, котрі приїхали з 50 шкіл України, мають самі запропонувати плани вирішення світових і місцевих проблем.
Чи не занадто важким тягарем осідало це в юних умах? Діти з Артемівська Донецької області спростували подібне припущення і впевнено відповіли, що готові до «нового й відповідального етапу в житті» і, в свою чергу, теж висловили сподівання: «Нас треба виховувати й розвивати, але починати не з 19-20 років, а з перших кроків». І, ніби на виправдання, додали: «Адже на нас усе тримається». Можливо, це докір безініціативності й конформізму дорослих. І молодь стверджує, що необхідно вчитися приймати рішення.
Після конференції кореспондент «Дня» запитала Геннадія Удовенка: «Що з досвіду роботи ООН запозичати все ж не треба?» Пролунала відповідь: «Протягом довгого часу ООН була досить консервативною організацією. На сесії Генеральної Асамблеї, яку очолював я, відчувався опір у питанні реформування самої ООН. Але організація несе в собі величезний потенціал, який необхідно розкрити».
Міністр України з питань сім'ї та молоді Валентина Довженко поцікавилась на конференції питанням, чи можна довіряти молоді життя України в XXI віці? І сама ж дійшла досить очевидного висновку, що альтернативи все одно немає.
№211 04.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»