Перейти до основного вмісту

Для боротьби з антибіотикорезистентністю

МОЗ планує затвердити новий порядок епідеміологічного нагляду
25 листопада, 19:18

Для боротьби з антибіотикорезистентністю МОЗ України планує затвердити новий порядок епідеміологічного нагляду та ведення обліку інфекційних захворювань, пов’язаних із наданням медичної допомоги, повідомляє www.kmu.gov.ua. Запуск електронної системи надасть можливість відслідковувати дані про кількість призначень та споживання зареєстрованих в Україні протимікробних лікарських засобів. Електронний рецепт вирішить питання неконтрольованого використання препаратів.

Також МОЗ України продовжує впроваджувати принцип «Єдине здоров’я». Тобто, крім контролю за використанням антибіотиків у медицині, об’єднує зусилля для контролю обігу антибіотиків у ветеринарії.

МОЗ України нагадує про основні правила боротьби з антибіотикорезистентністю для працівників охорони здоров’я:

• перед будь-якими маніпуляціями переконайтеся, що ваші руки, інструменти і все довкола стерильно чисте;

• призначайте антибіотики відповідно до чинних рекомендацій доказової медицини і лише за умови, що вони дійсно необхідні;

• якщо маєте можливість, проведіть тест для визначення чутливості до антибіотика;

• зверніть увагу пацієнта на дозування антибіотиків і тривалість лікування;

• стежте за тим, щоб ваші пацієнти були вакциновані відповідно до актуального календаря щеплень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати