Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Для допомоги добровольчому мобільному шпиталю

В Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові — виставка ікон, написаних на ящиках з-під патронів
29 квітня, 13:27
ФОТО АВТОРА

Проект трьох українських художників Олександра Клименка, Софії Атланової та Наталії Володуєвої називається «Мистецтво, що перетворює смерть на життя».  «Я поїхав у добровольчий батальйон і там помітив, що ящики від набоїв дуже подібні на старі дошки, з якими ми працюємо, тож вирішив написати на них ікону, — розповів Олександр Клименко. — Потім запросив до цього проекту ще двох художників, і ми зараз працюємо утрьох».

На цих іконах домінують святі воїни: архістратиг Михаїл, святий  Георгій, Дмитро Солунський, є богородичні ікони, ангел-охоронець, святий Пантелеймон, до якого звертаються під час тяжких недуг і поранень, увагу привертають ікони «Не вбий», «Не ридай мене, Мати», «І буде Син, і буде Мати»... На виставці у Львові  представлено 17 ікон, які перед тим демонстрували у Любліні, а решта «помандрували» до Німеччини. Та й львівська виставка триває недовго: ікони невдовзі експонуватимуть у Чехії, Франції, Угорщині.

Кожну з цих робіт можна купити і долучитися до благодійного проекту допомоги Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. Миколи Пирогова. За два місяці існування проекту митцям уже вдалося зібрати 320 тисяч  гривень. До проекту зараз долучаються і львівські художники, а львів’яни  приходять до музею, захоплюються і плачуть. «Дуже сильна виставка, — каже львів’янка Оксана Пилипів. —  Зараз життя бореться зі смертю...  Ось подивіться: цей камуфляж, може, трошки захищає воїна, але насправді це їх Господня ласка захищає, обороняє від тих людей,  хто не розуміє слів «любов», «життя», «Матір», «Дитя», бо зараз гинуть і матері, й діти, й наші сини, й наші  батьки...»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати