Перейти до основного вмісту

Дні «Дня» в Полтаві — відкрито!

6 лютого на батьківщині Івана Котляревського розпочала роботу Фотовиставка «День»-2014
06 лютого, 17:59

6 лютого, фотовиставка «Дня» – а це 200 найкращих знімків з експозиції 2014 року —  відкрилася в Полтаві. Сюди нас запросила обласна рада та її очільник Петро Ворона. Першими відвідувачами виставки стали… близько трьохсот мешканців та гостей міста. На її урочистому відкритті у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка панувала особлива атмосфера. Від самого ранку тут чекали на відкриття експозиції і депутати обласної та міської рад, і держслужбовці, і студенти, і викладачі, і письменники… Вразила і кількість військових та курсантів. 

«Сьогодні в нашому музеї представлені надзвичайні фотографії — вони насичені емоціями, переживаннями, думками… Власне, як і події, які відбувалися і продовжують відбуватися в нашій країні. Дякую газеті «День» за те, що завітала в наше місто, адже ця унікальна виставка єднає Полтаву з культурною тяглістю всієї країни. Виставка «День»—2014» після Києва вже побувала в Одесі та Черкасах, і тепер з нею можуть ознайомитися всі полтавці, — розпочала вітальне слова заступник директора Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка Світлана ГОНЧАРОВА. — Полтава не просто долучається до переосмислення України через призму неймовірних фото, а й має можливість обрати свого фаворита – світлину, яка отримає приз глядацьких симпатії».

До виставкової зали продовжують заходити люди… Жива класична музика у виконанні прекрасного колективу Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка додає атмосфери камерності. І модератор зустрічі Микола Гриценко – президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» – урочисто відкриває експозицію. 

«У цій залі приємно бачити таку неймовірно велику кількість відвідувачів! — говорить Микола Гриценко. — Спасибі, що знаєте, шануєте та читаєте «День», підтримуєте наші проекти».

«Всі ми сьогодні бачимо, як наші хлопці, справжні патріоти, докладають максимум зусиль для того, щоб протистояти агресору. Хотілося б, щоб це розуміли і робили всі – і прості люди, і народні обранці, і чиновники різних рівнів. Ми повинні зрозуміти, що від долі та вчинку кожного українця, від його позиції, від настрою, від поведінки, від стійкості… — залежить майбутнє країни. І це яскраво показує Фотовиставка газети «День». Те, що газета вивела справжню еліту — воїнів з АТО, мітингувальників з Майдану, волонтерів — в епіцентр, показала і на шпальтах видання, і на цих світлинах, що саме вони — герої — це дуже важливо, вчасно і правильно, – говорить голова Полтавської облради Петро Ворона. –  Певно, не випадково, що саме така газета як «День» могла представити і Полтаві, і всій Україні таку масштабну та глибоко філософську фотовиставку. Всі ми живемо в трагічний, але унікальний час. Тільки від нас залежить, що буде з країною в майбутньому... І газета «День», і ця фотовиставка показують, що ми маємо сили, і обов’язково переможемо. Дякую Ларисі Олексіївні та цю прекрасну експозицію, за те, що приїхали до нас, у духовну столицю України. Це для нас велика честь».

Під аплодисменти присутніх до мікрофону підходить головний редактор «Дня» Лариса Івшина. «Ще по дорозі в Полтаву в мене були великі очікування цієї події. І я написала у «Фейсбуці», що люблю свою уяву про Полтаву. Звичайно, життя буває часто жорсткіше, всі наші бажання, плани та мрії треба коригувати з настроями в країні та загалом суспільною атмосферою. Виставку, яку ми тут представляємо, ми асоціюємо як другий фронт. Я вважаю, що тільки сила, енергія, солідарність допоможе нам вистояти, –   сказала у  вітальному слові Лариса Івшина. — Виставка називалася— «Тернова осінь». Часто журналісти в мене запитують: чому саме «тернова»? Тернова, терпка осінь – це осінь випробувань та надій. Вона дала нам відчуття нової сили і разом з тим показала, як раніше ми легковажили зі своїми можливостями змінити країну. На цих світлинах – енергетичний потік, струмінь сили українців. Особливо вражає мене фотографія з весілля в госпіталі – це сила почуттів, сила духовна. Ми ще не знаємо самі потужності своєї мудрості. Але я вірю, що ми обов’язково станемо іншими. Відкривши в собі приховані потенціали. Я переконана, що ми ще здивуємо і своїх сусідів, й інші країні. Але зараз треба відчути себе впевненими та рішучими. Я дякую за теплу зустріч, за підтримку, бо ми завжди приїздимо туди, де нас чекають. Сподіваюсь, що наш другий фронт допоможе першому».

«В культурному та духовному житті Полтавщини сьогодні відкривається самобутня та неповторна енергетична хвиля — завдяки газеті «День», — говорить ректор Полтавського Національного університету ім. В. Короленка Микола Степаненко. — Це дає можливість доторкнутися до виклику дня насущного, до боротьби на Майдані і після нього. Я переглядаю фотографії, а кожна з них – витвір мистецтва — і бачу незламну силу боротьби. Ми всі засмічені та пригнічені війною. І тут представлено достатньо світлин, які показують трагедію нашого часу. Але разом з тим, у фотографіях – доля оптимізму».

Урочиста частина закінчилася, але відвідувачі продовжували приходити. Дехто затримувався в роздумах біля кожної фотографії на кілька хвилин. У людей  непростий вибір — обрати найкращу фотографію. Традиційно, усі відвідувачі експозиції зможуть проголосувати за роботу-фаворита — світлину, яка переможе у номінації Приз глядацьких симпатій у Полтаві.

«Я бачу на фотографіях єдину та суверенну Україну, яка ніколи не віддасть ні клаптика своєї землі окупанту, — говорить методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Валентина Чешмит. — Тут буквально всі картини пронизані відчуттям патріотизму та любові до країни. А ще – готовності за неї боротися. Від світлин, де зображені діти, до тих, де в госпіталі одружуються військові… Емоції переповнюють. Найбільше мені сподобалися роботи Івана Любиша-Кірдея «Батьківська мужність», Владислава Мусієнка «Весілля» та Миколи Тимченка «Проводи». За них і проголосую. Думаю, що полтавці підтримають роботу оптимістичного та патріотичного змісту. Цікаво дізнатися – яку саме? Я закликаю всіх полтавців прийти на виставку «Дня» й пропустити ці світлини через своє серце та душу».

Упродовж роботи виставки в музеї традиційно можна придбати книги з Бібліотеки «Дня». До речі, найбільше полтавців зацікавили наші новинки «Україна Incognita. ТОП-25» та фотоальбому «Люди Майдану. Хроніка». А ще — під час відкриття всі охочі могли оформити редакційну передплату на «День» та придбати книжки, альбоми, та випуски глянцевого додатка до газети «Маршрут №1». До речі, наступний глянець буде присвячений Полтаві, й місцеві мешканці на нього вже чекають з нетерпінням.

Після відкриття фотовиставки відбувся круглий стіл – обговорення книжкового проекту «Дня» та актуальних викликів, що стоять перед країною. Найцікавіші думки, що прозвучали на ньому, – уже незабаром на шпальтах «Дня».

Наразі – перші враження відвідувачів Фотовиставки «День»-2014 у Полтаві. 

«Я БОЮСЯ СКАЗАТИ «ІКОНА», АЛЕ ЦЕ ІКОНА ЧАСУ»

Алла ТИМОШЕНКО, завідувач відділу науково-масової та виставкової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, член Спілки художниківУкраїни:

— Дуже добре пам'ятаю першу виставку газети «День» у Полтаві в 2005 році.Мій погляд насамперед — погляд художника і педагога. Кожен раз ваша фотовиставка— це яскраве дійство. Таке враження, що в тебе відкривається багатогранність відчуттів. Бачиш все очима іншого майстра, але відчуваєш усіма своїми клітинами. І мене завжди захоплює художність підходу. На цій виставці порівняно з минулою більше робіт, більше відчуттів і гостроти. Вона дуже сучасна, дуже добре підібрана кожна робота саме по артистичності, художності. Від фрагмента, який загострює відчуття, до художнього портрету, про який можна говорити, що це міфологізація цілої епохи. Якщо тут відображений Майдан — то це епоха Майдану, в одній миті можна відчути тяглість усіх цих подій. Є часові мистецтва, такі як телебачення, музика, але фотографія дає можливість цей час відчути зовсім по-іншому, розширити і дати йому вічність. Відчути поза часом.

Зараз триває війна. Так, ми всі на фронті —кожен на своєму посту. І фото тих людей, які там конкретно стоять, ще більш гостро змушують тебе працювати на своєму місці, дихати по-іншому. Відчувати те, наскільки ми єдині з тими героями. Я боюся сказати «ікона», але це ікона часу.

Щоразу виставка «Дня» — це подорож у часі і подорож у своїх відчуттях. Ще коли монтували експозицію, я бачила, наскільки больові реакції на деякі фотографії у нашої молоді. Є ті кадри, до яких я приведу і своїх близьких людей, і сина.

Як художник я дивлюся культурологічні передачі різних країн, і можу сказати, що ми в цій виставці йдемо попереду як у плані відчуття емоції, так і в плані подачі матеріалу. Тобто ті, хто фотографував ці події, ведуть за собою світ. Ця виставка підкреслює нашу індивідуальність, силу, ліричність.

«ПОДІБНИХ ВИСТАВОК ОСТАННІ РОКІВ ДЕСЯТЬ В ПОЛТАВІ НЕ БУЛО»

Валентин САКУН, краєзнавець, публіцист: 

Виставка — неймовірно прекрасна й неймовірно вражаюча водночас. Щасливий з того, що я та мої земляки можуть побачити ці фотографії. Дозвольте відверто поділюся емоціями: для Полтави фотовиставка «День»-2014 — це культурний шок. Подібних виставок останні років десять тут не було. У фотографіях все — емоція, деталь, правильний ракурс, незамулений погляд. Кожен автор фотографії показав своє «я», свій власний стиль. Особливо сильні роботи фотографів «Дня». Я давній читач вашої газети. І частину представлених робіт бачив на шпальтах видання. Спасибі головному редактору за те, що вона творить таку газету!

«ЦЕ ЗОВСІМ ІНША, НОВА УКРАЇНА»

Тамара ЗЛОТНИК, викладач Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка: 

Я багато чула про Майдан та війну на сході. Багато сюжетів бачила по телебаченню, але те, що я зараз побачила на фотографіях цієї виставки – це зовсім інший ракурс та погляд. Це зовсім інша, нова Україна. Мене вражає боротьба та страждання цих людей. Не можу стримати сліз, я розчулена від побаченого. Але, знаєте, світлини водночас додали сил, упевненості. 

«ТУТ ВСІ РОБОТИ ОРИГІНАЛЬНІ ПО-СВОЄМУ»

Микола БЕЗНОС, член Національної спілки журналістів України:

— Тут всі роботи оригінальні по-своєму. Ти бачиш роботу автора, його думки, переживання. Треба сказати, що мене вразили і самі роботи, і композиційна побудова. Через світлини, де зображено випробовування країни – Майдан, АТО, увесь біль та розпач, – ми за розташуванням світлин бачимо зміну настроїв – і простих людей-трудівників, і милі обличчя дітей, і прекрасні образи України. Особливо гострі світлини облич політиків. Який підлий та злий Путін… Вся його сутність – на одній фотографії.

«КОЛИ ДИВИШСЯ НА ЦІ РОБОТИ, РОЗУМІЄШ, ЗА ЯКУ САМЕ КРАЇНУ ТИ ГОТОВИЙ ВОЮВАТИ»

Микита ДАНЕВСЬКИЙ, курсант Полтавського коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій:

— Мене неймовірно вразили фотографії з Майдану та АТО. Як для майбутнього військового, вони дуже повчальні. Сьогодні наша країна має велику проблему у вигляді агресора. І ця біда повинна консолідувати кожного громадянина України. І додатковим стимулом для об’єднання є Фотовиставка, яка, на щастя, завітала в наше місто. Ти дивишся на ці світлини і ставиш собі питання: як я можу допомогти країні? А ще — коли дивишся на ці роботи, розумієш, за яку саме країну ти готовий воювати до кінця. 

Фотовиставка «Дня» в Полтаві триватиме з 6 лютого по 2 березня у приміщенні Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (за адресою вул. Фрунзе, 5). Години роботи: 10.00 — 17.00, вихідні — понеділок та вівторок. Вхід — вільний.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати