Дніпропетровськ — місто кохання
Чи зможе «лавка закоханих» вирішити демографічну проблему?У Дніпропетровську на набережній Дніпра в урочистій обстановці відкрито «лавку закоханих під деревом щастя». Художню композицію з металу викували місцеві ковалі й подарували її рідному місту. Голова регіонального відділення Спілки ковалів України Володимир Дейнека, посміхаючись, завіряє, що лавка, виготовлена ним і його колегами, буде мати не більше й не менше чудодійну силу, оскільки стародавні слов’яни вважали ковалів чарівниками і магами. Узи кохання будуть особливо міцними, а діти — як сталь. «Не випадково, в українських селах, — каже В. Дейнека, — при відсутності священика нареченого і наречену нерідко вінчав коваль». Місце для встановлення лавки на набережній Дніпра було вибрано зовсім не випадково. Лавка розташована поруч зі сходами, які ведуть на міст, що з’єднує правий берег і Монастирський острів. Два роки тому закохані пари Дніпропетровська вподобали цей міст для незвичайного романтичного ритуалу. На поручні моста вішають замки, що символізують непорушність кохання і шлюбу, а ключі від них викидають у води Дніпра. Зараз на мосту висять кілька сотень таких замків з іменами закоханих і їх кількість швидко збільшується. Тепер молодята зможуть посидіти ще й на чарівній лавці, яка має подарувати... міцних і здорових дітей. Почин ковалів з готовністю підтримали православні священики, які взялися освятити романтичну лавку. Із собою вони привезли ікону святих Іоакіма й Анни, у якої віруючі за традицією просять благословення на шлюб і народження дітей.
Два з половиною роки тому, стаючи на посаду, Іван Іванович урочисто заявив в міськраді, що «завданням №1» він вважає збереження за Дніпропетровськом статусу міста-«мільйонника». З цієї причини, І. Куліченко зовсім нещодавно виступив із власною оригінальною ініціативою — відтепер всім батькам, у яких на День міста народяться діти, мер пообіцяв виплатити премію в п’ять тисяч гривень. Як повідомляє прес-служба міського голови, нинішнього року таке щастя випало 38 подружнім парам. Міський голова впевнений, що нова традиція має укорінитися і сподобатися городянам, а, можливо, й посприяти закінченню демографічної кризи.
Тим часом, як свідчить статистика, з народжуваністю в Дніпропетровську далеко не все гаразд. Останніми роками вона значно поступається смертності. Якщо на 1 січня 2007 року населення Дніпропетровська нараховувало 1,042 млн. чоловік, то всього через рік воно скоротилося на 11 тисяч і становило 1,031 млн. мешканців. За перше півріччя 2008 року чисельність населення міста скоротилася ще на шість тисяч. Неважко підрахувати, що якщо ця негативна тенденція збережеться, то Дніпропетровськ перестане бути «мільйонником» вже 2010 року — якраз до чергових виборів міського голови. Варто зазначити, що перед минулими виборами Іван Іванович відкрив біля кінотеатру «Родина» Алею закоханих з мальовничим фонтаном. На її презентації керівники місцевої влади цілувалися зі своїми дружинами під бурхливі оплески городян. Щоправда, як виявилося пізніше, на народжуваність в Дніпропетровську це відчутно не вплинуло. Чи змінять ситуацію нові задумки мера — засвідчить найближче майбутнє.