Перейти до основного вмісту

Дніпропетровські депутати скористалися колізією

08 серпня, 00:00

Депутати Дніпропетровської міськради здійснили «ратний подвиг» — через чотири місяці після минулих виборів вони нарешті сформували органи місцевої влади. Попри літню спеку, через яку в сесійному залі вишли з ладу кондиціонери , народні обранці протягом дня вибрали секретаря міської ради, затвердили заступників міського голови, а також новий склад виконавчого комітету. Утім, правомочність сесії до останнього моменту викликала сумнів у дніпропетровського мера Івана Куліченка. Річ у тiм, що робота депутатського корпусу тривалий час була заблокована ухвалою Бабушкінського районного суду, що прийняв на розгляд позов представників фракції БЮТ. Останні, опинившись у явній меншості, вперто оспорюють розподіл керівних посад у постійних комісіях міськради, які перепали коаліції «Рідний Дніпропетровськ», що об'єднує фракції Партії регіонів, КПУ, блоків П. Лазаренка, Н. Вітренко і «Не Так!». Каменем спотикання, зокрема, стали посади голів у комісіях, що контролюють землевідведення та містобудування. Замість них «рідні дніпропетровці» пропонують бютівцям попрацювати у сфері охорони здоров'я та соціального захисту, взявши під свою опіку хворих, інвалідів і незаможних громадян. Така перспектива авторитетних бізнесменів із фракції БЮТ, очевидно, не надихає, а тому вони збираються і надалі судитися зі своїми колегами по міськраді.

Як повідомив на початку пленарного засідання міський голова І. Куліченко, на сьогодні депутатські позови розглядають уже в двох районних судах — Бабушкінському та Кіровському. При цьому обидва суди одночасно винесли ухвали, що суперечать одна одній. Одна з них забороняє депутатам збиратися на сесії, інша, хоч як це дивно, дозволяє. «Таким чином, — заявив І. Куліченко, — виникла правова колізія. Я звернувся за роз'ясненням до обласного управління юстиції й отримав вражаючу відповідь: і та й інша ухвали є законними, і ми повинні їх виконувати». Вихід міський голова запропонував такий: працювати чи ні повинні вирішити... самі депутати. Попри заперечення бютівців, більшість депутатського корпусу проголосувала за поновлення роботи сесії. Після цього кадрові призначення, давно узгоджені в кулуарах міськради, почали затверджувати одне за іншим.

Посада секретаря міськради перепала... безробітному депутату, 30-річному Олександру Тимошенку. Щоправда, як з'ясували журналісти, до останнього часу він очолював Амур-Нижньодніпровську районну організацію Партії регіонів і був головою правління паперової фабрики, що входить у сферу інтересів лідера дніпропетровських регіонів О. Царьова. «Протеже» коаліції «Рідний Дніпропетровськ» отримали, крім того, п'ять посад заступників міського голови, які займаються місцевими радами, міським будівництвом, торгівлею, транспортом і зв'язком, а також юридичним забезпеченням роботи міськради. Не залишився обділеним і міський голова — йому загалом вдалося зберегти свою команду, зокрема і першого заступника Анатолія Крупського (до речі, представника БЮТ) і забезпечити «свою» більшість у складі нового виконкому.

Процес розподілу портфелів і «хлібних» посад, судячи з усього, боляче вдарив по нервах прихильників Ю. Тимошенко. Один із депутатів-бютівців оприлюднив на сесії заяву про перехід у фракцію блоку Н. Вітренко, що входить у «правлячу» коаліцію «Рідний Дніпропетровськ». Інші пригрозили оскаржити рішення «незаконної» сесії в суді. Якщо врахувати «чуйність» дніпропетровських суддів до колишніх скарг представників БЮТ, то їхні погрози — зовсім не пустий звук. Принаймні, в стані переможців із напруженням чекають контрходу прихильників Ю. Тимошенко — ніхто не відкидає, що судовим рішенням нова міська влада цілком може бути визнана нелегітимною, і тоді процес призначення та роздачі посад знову піде по новому колу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати