Дніпропетровські студенти вже готові до голодування
Радикальні настрої посилюються в міру того, як влада ухиляється від прямих відповідейСтуденти та викладачі Дніпропетровського державного аграрного університету оголосили про проведення безстрокових акцій протесту. Їхня мета — скасувати рішення про злиття вишу з Фінансовою й Митною академіями. Виступи почалися 1 липня з масового мітингу студентів і викладачів Аграрного університету перед будівлею Дніпропетровської облдержадміністрації, про що писав «День». Наступного дня близько тисячі «аграріїв», зібравшись біля гуртожитків на Набережній Перемоги, вимагали скасування розпорядження уряду про створення на базі трьох вишів Дніпропетровського економічного університету. Мітингувальники виступають проти перепідпорядкування їхнього вишу Міністерству освіти та науки.
У середу студенти влаштували чергову акцію. О пів на восьму ранку вони знов прийшли до будівель обласної влади. Вишівці вирішили зустріти губернатора Дмитра Колеснікова дорогою на роботу й добитися його підтримки в питанні скасування рішення Кабміну про злиття вишів. За повідомленням організаторів акції, вони подали офіційну заявку на її проведення, проте влада вдалася до хитрощів. Площу перед будівлею облдержадміністрації міліція оточила залізними огорожами. У відповідь дванадцять студентів ветеринарного факультету заявили про готовність розпочати голодування. Не виключено, що до такої радикальної форми протесту можуть вдатися й викладачі.
За словами голови профкому університету Леоніда Рудякова, на зборах трудового колективу було прийнято рішення «йти до кінця». Радикальні настрої серед студентів і викладачів посилюються в міру того, як представники влади ухиляються від прямих відповідей. Невдоволення у вищівському середовищі «підстебнув» і перший заступник міністра освіти та науки Євген Суліма. Під час термінового візиту до Дніпропетровська він постарався заспокоїти викладачів і студентів. За його словами, ліквідовані виші існуватимуть у рамках нового Дніпропетровського економічного університету як окремі інститути. При цьому викладачі й студенти від змін нібито «не постраждають». «Зараз створюється робоча група, яка розроблятиме структуру нового університету. Спочатку буде створено новий університет, а потім приєднуються ліквідовані виші. Сама реорганізація розпочнеться наприкінці серпня. Вступна кампанія проходить, як завжди», — заявив заступник міністра. Напученням від влади студенти й викладачі не вірять. Вони направляють звернення до закордонних партнерів, з якими багато років співпрацює Аграрний університет, і просять їх надати всемірну підтримку.
P.S. Днями комітет ВР з питань науки та освіти поширив заяву глави комітету, народного депутата України Лілії Гриневич про те, що вона вимагає від уряду скасувати кулуарне рішення Кабінету Міністрів про реорганізацію Дніпропетровського державного аграрного університету. Голова комітету зауважила, що отримує багато звернень з приводу подібних «реорганізацій», зокрема Одеського аграрного університету. «На порозі вступної кампанії університети потрапили в ситуацію невизначеності. Треба затвердити прозорий порядок консультацій і згоди колективів, викладачів і студентів для ухвалення рішень щодо реорганізації вищих навчальних закладів», — зазначила Лілія Гриневич. Також вона у вівторок написала на своїй сторінці у Facebook, що окремим листом звернулася до уряду з вимогою «про скасування розпорядження щодо приєднання Одеського державного аграрного університету до Одеської національної академії харчових технологій. Подібна реорганізація має відбуватися прозоро й обгрунтовано!»