Дніпровські конструктори розробили місячного коника
На Міжнародному аерокосмічному салоні Dubai Airshow 2019 КБ «Південне» здивувало всіх незвичайною технічною новинкою![](/sites/default/files/main/articles/20112019/2foto.jpg)
На 16-му Міжнародному аерокосмічному салоні Dubai Airshow 2019, що відбувається в Об’єднаних Арабських Еміратах, дніпровські конструктори з КБ «Південне» здивували всіх учасників і гостей своєю незвичайною технічною новинкою. Вони представили на своєму стенді модель лендер-хопера — апарата, здатного пересуватися Місяцем стрибками. «Вже третій день поспіль на експозиції КБ «Південне» на Dubai Airshow 2019 відбувається щось неймовірне! Наші розробки викликають великий ажіотаж у відвідувачів і фахівців з усього світу. Але справжньою родзинкою є проект для дослідження Місяця — лендер-хопер, модель якого в масштабі 1:5 уперше представлена на нашому стенді. Місячний лендер-хопер — новітня розробка КБ «Південне» для наукових космічних місій, особливістю якого є те, що після приземлення на поверхню Місяця він здатен здійснити три стрибки-перельоти, переміщаючись на відстань до 20 км і переносячи із собою наукове обладнання, а також виконувати в кожній точці приземлення наукові дослідження», — повідомляється на сторінці КБ «Південне» в «Фейсбуку». Цей проект реалізується спільно з британським стартапом Spacebit. Засновник стартапу — виходець з України Павло Танасюк. Він підкреслив, що досвід КБ «Південне» здатен допомогти в розробці хопера, який за планами полетить на Місяць 2023 року.
Концепція місячного коника не така вже й нова. «У Європейського космічного агентства була ідея побудувати хопер близько двох десятиліть тому, але вона не втілилася в реальний проект. Ми перші, хто фактично робить це. Важливо мати можливість повторного перельоту, оскільки вибір місця посадки може зрештою не бути ідеальним. Ми готові до цих викликів, і використання досвіду КБ «Південне» справді допоможе», — зазначив П.Танасюк. Лендер-хопер — це спусковий апарат із можливістю повторних стрибків поверхнею Місяця, тому розробники порівнюють його з коником.