Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

До першого звіту…

14 травня, 00:00

Позачергова сесія Верховної Ради Криму затвердила нові структуру та персональний склад Ради міністрів Криму, запропонований прем’єром Анатолієм Матвієнком. Процедуру призначення віце-прем’єрів та міністрів було проведено «пакетним голосуванням». Чисельність нового уряду Криму становить 19 чоловік. У ньому зберегли свої портфелі заступник голови Віталіна Дзоз, міністр економіки Володимир Куліш, промислової політики, транспорту, зв’язку та ПЕК — Азіз Абдуллаєв, курортів і туризму Олександр Таряник, освіти і науки — Олександр Глузман, охорони здоров’я — Сергій Донич. Першим заступником прем’єра став Валерій Ясюк, який працював раніше генеральним директором ДАК «Чорноморнафтогаз», новими заступниками прем’єра призначені Вадим Гриб, фінансист, який переїхав з Києва, Анатолій Скорченко, який працював раніше в Мінагрополітики України, Шевкет Асанов, раніше один із керівників Рескомнацу Криму. Міністром фінансів став Сергій Ляшенко, який очолював раніше податкове відомство в Криму, а віце-прем’єри Анатолій Корнейчук та Геннадій Бабенко стали міністрами укрупнених міністерств. Після сесії Анатолій Матвієнко провів організаційне засідання нового Радміну, сказав: «І тепер нам не буде жодного виправдання, якщо щось буде погано в кримській автономії».

Особливість нової структури уряду в тому, що в ньому всього 11 міністрів, до його складу введено голову податкової адміністрації Валерія Пробий-Голову, а колишні республіканські комітети, голови яких призначалися Верховною Радою, ліквідовано або переведено в розряд урядових комітетів, голови яких призначаються прем’єр-міністром. Незважаючи на те, що новий склад підтримало 76 депутатів, а проти проголосувало лише п’ять, нові пропозиції Анатолія Матвієнка викликали жорстку критику. Так, фракція «Союз» заявила, що реформи не відповідають інтересам автономії, хоч не секрет, що партія «Союз», якою й створено однойменну фракцію, взяла курс на активну участь у виборах 2006 року і вже створила свій запасний уряд, який збирається привести до влади після березня 2006 року.

Анатолію Матвієнку довелося «пожертвувати» і новою «євроінтеграційною» ідеєю зі створення представництва Криму в Туреччині та закриття представництв у Москві та Краснодарі. Поступаючись критиці депутатів, він сказав, що представництва, які залишилися, допоможуть «розвивати більш ефективну співпрацю з сусідами. Уряд дивиться на них не як на політичні інститути, не на інститути, які повинні носити листи і обслуговувати керівників з Криму, які приїздять до тієї чи іншої столиці. Ми вважаємо, що це господарчі органи, які займатимуться захистом ринків та просуванням нашого економічного інтересу країною, а також за її межами», — пояснив прем’єр. Разом з тим Анатолій Матвієнко вважає, що настав час забути про вплив Росії на Крим. «Я думаю, що ми повинні вже забути про те, хто як там сильно впливає. З Росією ми повинні вийти на паралельні курси — на досить дружні відносини, на повагу один до одного як рівноцінних партнерів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати