До творення Українського літопису долучаться діти
9 листопада стартує Дитячий національний конкурс «Я козацького роду»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20091104/4199-2-1.jpg)
Згідно з далекоглядними планами організаторів Дитячого національного конкурсу «Я козацького роду» (а це Козацька лицарська школа, Національний комітет НК «Інтеркультура», численні всеукраїнські мистецькі та освітні асоціації та спілки), творчі змагання наймолодшого покоління українців проводитимуться протягом п’яти років поспіль.
— Ми розраховуємо не на те, щоб провести один конкурс і забути, ми б хотіли, щоб це був цікавий тривалий проект, завдяки якому Україна б отримала, наприклад, серію дитячих видань, — каже координатор конкурсу Марина Лелека.
Учасники конкурсу віком від 7 до 16 років, як і належить козакам, змагатимуться в своїй кмітливості та вправності. Щоправда, не бойовій, а літературній. Зокрема, молодь випробовуватиме креативні сили у поезії, пісенній творчості, живописі, написанні сценаріїв. А тема першого конкурсу така: «Літературна розповідь та легенди про козаків свого краю». Організатори наголошують, що перевага надаватиметься не переписуванню широковідомих легенд, а творчому відтворенню унікальних переказів, що існують в межах конкретної місцевості (села, селища, міста) та відображають історію тієї чи іншої частини України. Саме тому окрім привернення уваги до героїчної історії та дослідження родоводу, організатори ставлять собі за мету глобальне — збільшення бази літописних переказів українського етносу. Це тим більше цікаво, що літописна база ширитиметься стараннями безстороннього та правдивого дитячого розуму.
— До прикладу, відомі випадки, коли козаки, повертаючись після походів, приходили в село і займалися його відродженням. Потім село називали саме на його честь. Тобто козаки були не просто воїнами, а духовними лідерами, тогочасною елітою суспільства, — запевняє Володимир Шерстюк, керівник Козацької лицарської школи.
Конкурс проводитиметься на різних рівнях — починаючи від сільського, і аж до міжнародного (організатори обіцяють залучити навіть діаспору). Роботи прийматимуться протягом чотирьох місяців — з 9 листопада 2009 року до 9 березня 2010-го. Урочисте нагородження переможців відбудеться 26 квітня. Оцінюватимуть дитячі спроби топонімічно-історичних розвідок організатори, а на останніх етапах Конкурсу — фахівці-письменники, критики, видавці, журналісти. З дозволу авторів дитячі твори публікуватимуться на сайті Козацької лицарської школи www.hopak.kiev.ua, а також у журналах-партнерах конкурсу.
— Звісно, логічним було б видати за результатами конкурсу книгу з найкращими дитячими творами — якщо знайдуться ті, хто зможе нас у цьому підтримати, — каже Марина Лелека.
Долучитися до продовження та розширення Українського літопису може кожен, кому від 7 до 16 років, надсилаючи свої твори, присвячені заданій темі «Літературна розповідь та легенди про козаків свого краю» на адресу: а/с 79, Київ-211, 04211 Україна; або на електронну скриньку info@hopak.kiev.ua.
Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися на сайті www.hopak.kiev.ua.