Перейти до основного вмісту

До знань за грошi

23 вересня, 00:00

Початок на 1-й стор.

Так, стверджує О.Харламов, доцент Львівського держуніверситету «Львівська політехніка» шляхом вимагання отримав від громадянки хабар у сумі $3 тис. за сприяння у вступі її дочки до даного університету. В Луганській області викрито доцента Донбаського гірничо- металургійного інституту, який неодноразово шляхом вимагання отримував від студентів хабарі за успішну здачу екзаменів (задокументовано 11 фактів отримання ним хабара). Порушено кримінальну справу. Під час передачі студентом 5-го курсу Одеської академії харчових технологій ім. Ломоносова хабара в сумі $775 за успішну здачу екзаменів було затримано доцента цього навчального закладу. Під час обшуку в неї було вилучено $12 тис.(!).

Крім того, начальник ГУ ДСБЕЗ стверджує, що ускладнилася криміногенна ситуація й у середніх та середньо-спеціальних навчальних закладах. Зокрема, у Волинській області порушено кримінальну справу щодо директора та його заступника одного з ПТУ, які неодноразово вимагали й отримували хабарі за прийом до училища поза конкурсом, виправлення оцінок і видачу фіктивних дипломів. Задокументовано 8 фактів отримання хабарів на загальну суму 2700 грн. Директора ПТУ заарештовано.

Тему «Освіта і гроші» «Дню» прокоментували представники адміністрацій київських вузів:

Заступник відповідального секретаря з інформації Приймальної комісії Національного університету ім. Тараса Шевченка Борис ДОВГИЙ:

— Знання — це єдиний критерій, за яким абітурієнт може стати студентом. І ніяких хабарів принаймні у нашому вузі. Гроші в університеті ім. Т.Г.Шевченка функціонують лише на платній формі навчання, на яку офіційно можна влаштуватись за допомогою спеціально укладеного договору. Розмір оплати хай вас не цікавить, я ж не питаю, скільки заробляють журналісти в газеті «День» (? — Ред. ). Вам лише можу сказати, що найдорожчі факультети — юридичний, економічний, найдешевші — природничі.

Перший проректор Національного аграрного університету Анатолій СЕРДЮК:

— Вважаю, що основним критерієм вступу до навчального закладу є знання. Держзамовлення для нашого вузу — 1600 студентів. Цього року було подано 1025 заяв від медалістів, які намагалися вступати за співбесідою, і 357 — від переможців Олімпіад. Для корупції просто не залишається місця. Людей корумпованих, з грошима ми відсилаємо на навчання за контрактом (у середньому 640 гривень на семестр), де оплата залежить від факультету: найдорожчий — економічний (2400 грн.), найдешевий — зооінженерний (2100 грн.).

Проректор із наукової роботи Національного педагогічного інституту ім. Драгоманова Петро ДМИТРЕНКО:

— З питань корупції звертайтеся до слідчих органів. Взагалі-то я займаюся аспірантурою. Згоден, що основним критерієм вступу до вузу є знання, тому що наші випускники і студенти серйозно займаються науковою роботою. У вересні—жовтні тривають вступні іспити до аспірантури, які від звичайних відрізняються наявністю конкретного претендента на кожне конкретне місце.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати