Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Добровольчий мобільний госпіталь імені Пирогова вирушає у другу місію в зону АТО

06 лютого, 11:11

Перший добровольчий мобільний госпіталь імені Пирогова вирушає у другу місію на схід. Цього разу лікарі планують розміститися в Артемівську. Це місто було обрано не випадково. Зараз місцевий госпіталь ледь справляється з покладеним на нього навантаженням і приймає приблизно 36 поранених на годину, розповідає командир Першого добровольчого мобільного госпіталю Максим Циганок.

«Потрібно зняти капелюх перед тими лікарями, які залишаються у місцевих лікарнях і продовжують працювати в надзвичайних умовах. Вони стикаються з бойовими травмами, при тому, що раніше таких ніколи не бачили. Але вони справляються. Є певні проблеми, зокрема нестача вузькоспеціалізованих фахівців: нейрохірургів, судинних хірургів, травматологів. Цих фахівців не вистачає як у лікарнях, так і в деяких підрозділах військової міліції», — пояснює Циганок.

Учора вночі представники мобільного госпіталю повернулися з моніторингової місії до Артемівська. За словами голови Наглядової ради госпіталю Геннадія Друзенка, їм вдалося узгодити питання свого перебування та налагодити діалог із владою.

«Одна з проблем, з якою стикається військове керівництво на місцях, — взаємодія з місцевими органами влади. Уявіть, приходить до міста медична рота, яка не орієнтується ні в місті, ні в його ресурсних можливостях. У такому разі гальмується вся робота. Щоб уникнути цього, ми, перш за все, навідалися до мера Артемівська. На щастя, нам вдалося швидко знайти з ним спільну мову. Він уже давно зрозумів, що медицина — ключ до лояльності. Коли до міста приїжджають медики, вони лікують не лише військових, а й місцевих, до того ж лікують якісно і безкоштовно. Деякі місцеві завдяки нам вперше стикаються з якісною медициною, це змінює їхнє ставлення до України».

Зараз лікарі планують перевести свою місію на постійну основу і змінювати один одного на лінії фронту за принципом ротації. Протягом першої місії загон, що перебував на передовій, складався з 15 лікарів, здебільшого терапевтів та хірургів. Тепер на схід вирушить місія вже з 32 осіб. У їх розпорядженні — мобільна операційна, два реанімобілі, три машини для евакуації поранених, а також допоміжний транспорт. Окрім цього, у Добровольчого мобільного шпиталю тепер з’явилася власна база для тренувань та зберігання ресурсів. Влада передала йому у користування другий корпус санаторію «Пуща Озерна», який ще за радянських часів призначався для відпочинку партійних діячів, а у незалежній Україні — для депутатів. Найближчим часом тут розпочнуть тренування близько 50 лікарів, готових замінити своїх колег на передовій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати