...Донагороджуємо!
Учора в нашій редакції отримали призи десять авторів, за чиї роботи віддали свої голоси відвідувачі Фотовиставки «День-2013»![](/sites/default/files/main/articles/08112013/1sinica.jpg)
Часом ті, що отримують Приз глядацьких симпатій, не можуть до кінця оцінити його, вважаючи «нагородою другого ешалону». Втім, до таких вражень більше схильний той, хто лише починає свій професійний шлях і для кого найважливішим є визнання експертного кола, говорять фотографи з досвідом. Професіонали розповідають, що глядацькі симпатії — це безпомилковий показник, влучило твоє фото у яблучко чи ні. Адже в цьому випадку питання «А судді хто?» неактуальне. Судді — глядачі. Їх багато. І їхній головний критерії — зачепила щось у душі фотографія чи ні, торкнула, викликала емоції чи ні. Хіба це не нагорода, знати, що твою роботу оцінили сотні людей? А коли ці знання ще й підкріплені подарунками від «Дня» — фотоальбомами, книжками з «Бібліотеки «Дня», авторськими листівками нашої художниці Анни Гаврилюк та глянцевим додатком «Маршрут №1»...
Отже, найбільше голосів зібрали десять робіт: «Залицяльник» Олександра Синиці, «Журі» Максима Асоуляка, «Квіти життя» Володимира Фаліна, «Перед концертом» Андрія Нестеренка, «Абетка» Миколи Тимченка, «Підтримка» Ірини Мандрики, «Спека» Артема Сліпачука, «Перехрестя» Олександра Синельникова, «Разом» Василя Пилип’юка та «Перехрестя» Олени Шовкопляс.
«Приз глядацьких симпатій — це в першу чергу доказ того, що фотограф, обираючи на конкурс знімок, не помилився. Виявилося, що мій вибір і вибір глядачів співпали. І мені приємно це, бо значить, я мислю в потрібному напрямку і трішки розумію, що сьогодні людям потрібно і що цікаво», — розповідає фотограф Володимир ФАЛІН. Його робота «Квіти життя» — на другому місці зі кількістю голосів, відданих відвідувачами Фотовиставки «Дня» за найкращу, на їхню думку, фотографію.
Прикметно, але всі десять робіт — позитивні і веселі. В цьому списку немає політики. Люди скучили за позитивними візуальними образами і тому своїми голосами самостійно сформували свій «порядок денний добрих новин».
«Дякуючи» українській пресі, яка вже перегодувала людей негативом, люди приходять і обирають позитив, — говорить Володимир Фалін. — Коли людина приходить на виставку у свій вільний час, то точно не для того, щоб знову побачити шпальти газет і сюжети новин з перекошеними обличчями політиків... Людина хоче побачити щось інше, хоче позитиву. Якщо вона його знайшла — значить, не дарма прийшла».
Олександр Синельников — ще один фотограф, чию роботу «Перехрестя» назвали кращою десятки глядачів, — розповідає, що ловив свій зимовий кадр у друзів на балконі. «Довелося понад годину померзнути, щоб зробити вдалий кадр і дочекатися цікавого моменту», — усміхається він. Зусилля виявилися не марними — глядачі сповна оцінили цей знімок. «Кожному приємно, коли результати його роботи помічають. Будь-яка творчість і робота повинні бути оцінені — це дає стимул до подальшого розвитку», — пояснив фотограф.
Серед робіт-збирачів глядацьких симпатій — і роботи фотокореспондентів «Дня»: «Абетка» Миколи Тимченка і «Спека» Артема Сліпачука. Це означає, що посеред стрімкого і дуже непростого суспільно-політичного життя країни наші фотокори вміють побачити і зафіксувати оптимістичні та добрі кадри. Отже, цей Приз глядацьких симпатій отримує і «День».