Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Донбас прагне самостійності. Поки що двісті осіб

15 листопада, 00:00

Відділитися від «так званої України» й усе-таки втілити в життя мрію про автономний Донбас закликали позавчора жителів шахтарської столиці — активісти громадянського руху «Донецька республіка», які організували акцію зі збирання підписів на підтримку цього рішення. При цьому акція, за словами її ж учасників, триватиме ще протягом місяця, а всього активісти збираються зібрати 3 млн. підписів, щоб надалі ініціювати відповідний референдум.

Захід проходив під досить різкими й безапеляційними гаслами, якими здавна славилася «Донецька республіка»: «Нет — бандеровской оккупации!», «Сметем оранжевых фашистов!» та іншими. Причиною ж його проведення стали суботні заяви міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на з’їзді НСНУ, який, на думку організатора акції Олександра Цуркана, «закликав до озброєного антидержавного перевороту».

Перший етап акції відбувся в четвер на центральної площі Донецька: тоді збір підписів тривав усього три години. При цьому подібні збори відбулися також у п’яти інших областях Східної України — Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій і Херсонській. Щоправда, особливої підтримки «республіканців» із боку донеччан не спостерігалося: всього за цей час було зібрано 200 підписів.

При цьому активісти вважають свою діяльність законною. За словами А. Цуркана, жодного покарання особисто він не боїться: «Я не визнаю української Конституції й так званої держави Україна», — заявив «республіканець».

До речі, як повідомили «Дню» правоохоронці Донеччини, жодне покарання «республіканцям» за їхні дії поки що не світить: ініціювання референдумів не є антиконституційними діями, та й жодних антиконституційних закликів, наприклад, до насильницької зміни територіальної цілісності України з боку учасників акції не лунало.

Деякі донеччани впевнені, що ідея акції виникла лише після того, як з боку «помаранчевих» сил почали лунати заклики до об’єднання й спроб отримати політичний реванш. У зв’язку з цим у Донбасі найближчим часом прогнозується новий сплеск ініціювання референдумів подібного роду, в яких буде, передусім, знову розіграна російська карта.

ДО РЕЧІ

У прес службі СБУ «Дню» повідомили, що з ситуацією знайомій тримають її під контролем. Факт організації Олександром Цурканом пікету в центрі Донецька справді існував. Але інформація про те, що йому вдалося зібрати якісь підписи, не підтвердилася. Крім того, заява Цуркана про проведення подібних заходів у інших областях південного сходу України, за даними Служби безпеки, так само не відповідає дійсності. СБУ поки що не вбачає в діях О. Цуркана ознак злочину. Але попри це регіональне керівництво служби в Донецьку ухвалило рішення про проведення профілактичних заходів стосовно цього пана.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати