Донеччани визначаються з датою народження міста
Як повідомляє офіційний сайт донецького міського голови О. Лук’янченка, нещодавно на обговорення жителів Донецька було винесено дату заснування їхнього рідного міста. На сайті можна висловити свою думку із цього приводу до 1 серпня 2003 року (рівно за місяць до традиційного святкування Дня міста), а також ознайомитися з трьома різними точками зору, які пропонують донецькі історики й краєзнавці.
Згідно з першою з них, датою заснування Донецька, можна вважати 1690 рік — час, коли у верхів’ях Кальміуса в зимівниках жили запорізькі козаки, охороняючи сухопутний і водний шлях на Дон.
Друга точка зору говорить про те, що після ліквідації Запорізької Січі землі, що є нині центральною частиною міста, були віддані поручику Євдокиму Шидловському. Відповідно до перепису населення наприкінці 1778 р. на цих землях проживало 14 чоловіків і 9 жінок. Через рік на відведених Шидловському землях було засновано два села Євдокимівка (назване ім’ям власника земель) і Олександрівка (назване на ім’я сина). В обох селах до того часу проживало 46 чоловіків і 30 жінок. Тобто друга дата — 1778 р., грунтується на тому, що в цей час з’явилося постійне поселення людей.
Третя дата — 1869 рік. Існуюча нині офіційна дата заснування Донецька, яка грунтується на даті приїзду до с. Олександровка Джона Юза, який побудував металургійний завод і таким чином дав новий поштовх розвитку майбутньої столиці Донбасу.
Коли зберуть усі пропозиції й зауваження, що надійшли від жителів міста, їх проаналізують, узагальнять і передадуть на обговорення депутатам міської ради. Рішення про дату заснування Донецька буде прийматися на сесії міської ради.