Перейти до основного вмісту

Донецькі грибiвники стали жертвами блідої поганки

12 липня, 00:00

Як повідомив головлікар 4-ї клінічної лікарні Анатолій Туренко, за попереднім висновком фахівців хворим поставлено діагноз: гостре отруєння блідою поганкою. Про це свідчать як характерні симптоми, так і гриби, вилучені на місці події. 9 постраждалих перебувають у важкому стані, а чотирьох довелося навіть помістити в реанімацію. За словами керівника Центру лікування гострих отруєнь Миколи Шинкаренка, специфіка отрути блідої поганки полягає в тому, що раптове погіршення, аж до смертельного результату, може настати протягом 4—5 найближчих днів навіть у тих хворих, які за першими симптомами постраждали начебто легко. Результат, каже він, поки що непередбачуваний, і ситуація, незважаючи на вжиті заходи, може остаточно прояснитися тільки до кінця тижня.

До речі, самі хворі віддають належне розторопності та кваліфікації дніпропетровських лікарів. «Евакуація з лісового табору в сільську лікарню, — розповідає одна з постраждалих Валентина Коновалова, — була проведена дуже швидко, і медики робили все можливе для порятунку людей, які плазом вибиралися зі своїх наметів.» Валентина Коновалова та її сусіди по палаті розповіли, що їхня група із 29 осіб складалася із сезонних робітників агрогосподарства «Гігант», у якому в літній час підробляють багато жителів гірничого містечка. Директор «Гіганта» Віктор Лiжепеков за ударну роботу на прополюванні та збиранні овочів «преміював» найкращих працівників та членів їхніх сімей поїздкою на лісовий відпочинок, надав для цього машину.

У цьому лісі, на березі річки Кам’янка, кажуть потерпілі, ми відпочивали вже не раз і часто збирали гриби. Однак усе обходилося благополучно. Грибiвники були впевнені, що збирали білі маслюки, а їхнім консультантом була землячка, яка колись проживала в Росії і тому вважала себе знавцем «грибного полювання». Для більшої безпеки перед смаженям гриби заздалегідь довго варили, але покуштувати їх усе ж наважилися не всі. Це, очевидно, і врятувало тих, хто посмакував грибами: непостраждалі добралися до сусіднього села і викликали «швидку допомогу». Тепер донеччани клятвено запевняють, що більше ніколи в житті не доторкнуться до грибів.

Треба зауважити, що нинішнього року через рясні дощі на Дніпропетровщині спостерігається небувалий «грибний бум». За словами головного санітарного лікаря області Сергія Риженка, з початку літнього сезону від «лісових дарів» до нинішнього інциденту вже постраждало 28 чоловік, серед них четверо дітей. Одна жінка, яка пізно звернулася по допомогу до лікарів і наполегливо відмовлялася від госпіталізації, вже померла.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати