Донецько-Дніпровська вулиця для каспійської нафти
Мета переговорів на перший погляд зрозуміла: БП, яка тривалий час вивчала документацію українських геологів про Донецько-Дніпровську западину, дійшла висновку, що може взяти запаси нафти та газу, що містяться тут, значно швидше і повніше, ніж українські нафтогазовидобувники. І це, на думку БП, Україні вигідно.
Для освоєння «западини» потрібні величезні капіталовкладення, на які наш бюджет не здатний. І, як заявив «Дню» голова НАК «Нафтогаз України» Ігор Бакай, якщо БП щороку інвестуватиме у видобуток вуглеводню в Україні $5 млрд., то їй варто було б надати таку можливість.
Чи не забагато хочуть англійці? І.Бакай запитав у представників БП, чи мають вони де-небудь у світі (на суші) ліцензії на родовища площею більш як п’ять квадратних миль? Чому ж Україна повинна віддавати в ексклюзивне користування майже третину своєї території?
А втім, на це запитання існує вагома відповідь. Заступник голови Держнафтогазпрому України Валерій Шуліко нещодавно відзначив, що зацікавленість БП добре було б використати для залучення інвестицій в будівництво Одеського нафтотерміналу і таким чином «завербувати» БП, що має велику вагу у видобутку каспійської нафти, в прихильники українського маршруту.
Продаватися дорого — це єдине, що може іще зробити в нинішніх умовах
уряд України.
Випуск газети №:
№113, (1998)Рубрика
День України