Перейти до основного вмісту

Дуель з висотою

За півтора місяці українські альпіністи планують підкорити дві важкодоступні вершини Гімалаїв
11 квітня, 00:00

Наша команда у складі 14 чоловік здолала частину наміченого важкого шляху, а метою експедиції є першопроходження на дві важкодоступні вершини Гімалаїв — пік Гімал-Чулі (7893 м) по Східній стіні з виходом на плато з льодовика Ліданда та сходження на пік Сімеанг- Гімал або Р3 (6250 м) по центру Південної стіни. За словами організаторів, обидва маршрути мають вищу — шосту категорію складності, що надає експедиції, яка розпочалася на Великдень, особливої ваги і навіть може стати визначною подією в історії світового альпінізму.

Національну гімалайську експедицію очолив президент Федерації альпінізму і скелелазання України, заслужений тренер України, майстер спорту, а також голова Рахункової палати України Валентин Симоненко. Цьогорічна експедиція в Гімалаї — не перша, яку очолює пан Симоненко. У 1996 році він очолив Національну експедицію на гору Анапурна, у 1999 — на Еверест, у 2001 — на Манаслу і сходження вітчизняних альпіністів на новий пік, названий у честь першопідкорювачів Піком України, а у 2003 команда під його керівництвом зійшла на пік Хідден у Пакистані. Для того щоб ця експедиція стала реальністю, торік в Гімалаях, під керівництвом Валентина Симоненка, фахівці провели глибоку розвідку маршруту, яким користується наразі українська команда.

«Перед собою ми поставили нове завдання: прокласти український шлях на один із важкодоступних піків Гімалаїв — Гімал-Чулі, — розповів за кілька годин до відльоту в Непал Валентин Симоненко. — З 50-х років минулого століття альпіністи різних країн світу багаторазово намагалися піднятися на цю вершину, але всі вони зазнали невдач. Сходження на цю вершину, а також на пік Сімнанг- Гімал по прямовисній стіні стане першим сходженням в світі. Я переконаний, що ці маршрути є достойними розвитку альпінізму в Україні. Власне, наша експедиція є суто спортивною — для досягнення найвищих спортивних результатів, вона не проходить під різними брендами для самореклами».

Крім того, унікальністю цього сходження є те, що наші альпіністи не користуватимуться кисневими балонами: їх застосовуватимуть лише у непередбачених незвичайних обставинах. На думку Валентина Симоненка, така тактика — це результат високого рівня фізичної, технічної та психологічної підготовки учасників експедиції. Аби досягти такого високого професійного рівня, команда провела цілу серію зборів, останні з яких відбулися в горах Криму, де спортсмени проходили суворі тести. Зокрема, щодо прямовисного підняття на гору Ай-Петрі, що в часі у наших альпіністів зайняло трохи більше однієї години, а також багатогодинне прямовисне висіння на морозі. В команду увійшли молоді альпіністи з Одеси, Луганщини, Донеччини, Сумщини, Харківщини та Києва під керівництвом тренера — заслуженого майстра спорту України Мстислава Горбенка.

«Без спеціальної тривалої підготовки людина в горах пропаде, — зазначив член команди, лікар з належною альпіністською підготовкою Георгій Таран. — Адже альпінізм — це не екстремальний вид спорту і не самодіяльність: якщо ним займаються люди, які пройшли всі етапи підготовки, альпінізм стає системним видом спорту, бо включає в себе знання з геології, медицини тощо».

За словами керівника експедиції, вартість цьогорічного сходження — 568 тисяч гривень, з яких Міністерство молоді і спорту виділило 54 тисячі, решта — пожертви спонсорів. Експедиція розрахована на 58 днів — 29 травня команда планує повернутися з перемогою в Київ. За словами організаторів, вони вибрали оптимальні строки, оскільки в цей час в Гімалаях не буде мусонів, а отже, погода спортсменам сприятиме. Як зазначив Валентин Симоненко, в команді пропрацьовані всі міри безпеки і в разі необхідності кожен спортсмен зможе розраховувати на підтримку команди, а для підтримки зв’язку і координації роботи в групах члени експедиції використовуватимуть космічний зв’язок.

Представники вітчизняної Федерації альпінізму і скелелазіння протягом кількох останніх років поспіль виборювали перші місця на змаганнях серед команд СНД та входять в десятку кращих альпіністів і скелелазів світу. Валентин Симоненко любить повторювати: «Україні потрібні герої, а вони народжуються там, де для досягнення мети потрібна максимальна концентрація фізичних, духовних та інтелектуальних сил. Кращого методу виховання достойних переможців, ніж сходження на найвищі вершини світу, — немає». Тож сподіватимемося, що до кінця весни Україна взнає імена нових героїв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати