Двічі народжене... місто
Отож і вирішила новообрана мерія влаштувати для місцевого електорату широкомасштабні урочистості з піснями, танцями, парадом військового корабля Чорноморського флоту і навіть феєрверками.
Проте складається враження, що проект рішення про святкування Дня міста у Херсоні депутатам готували не історики. Раніше свою Південну Пальміру херсонці шанували восени: 19 жовтня за старим стилем головний будівничий міста генерал-цехмейстер Іван Ганнібал повідомив цариці Катерині Другій, що заклав фортецю і два корабельних елінги. Від фортечного каменю й «танцювали».
Втім нинішні революційно налаштовані депутати вирішили перенести осінь на літо. Аргумент: 18 червня 1778 року Катерина Друга видала наказ Новоросійському генерал-губернаторові Григорію Потьомкіну знайти в гирлі Дніпра місце для гавані та верфі та звати це місто Херсоном. Йдеться, по-сучасному, про «протокол наміру», а не конкретну роботу...
«Чому 18 червня? — запитую місцевого авторитетного краєзнавця Августа Вірлича. — Чому не 1 липня? Вісімнадцяте — це ж за старим стилем». Август Вірлич підтвердив, що з датою депутати «дали маху»: «Щодо цього у мене є копія того указу...»
Випуск газети №:
№113, (1998)Рубрика
День України