«Енергоатом» позбувається посередникiв

Президент НАЕК «Енергоатом» Сергій Тулуб учора повідомив про розірвання його компанією угод з фірмами-посередниками, які займалися вивезенням з атомних станцій відпрацьованого палива. Тепер компанія має наміри відмовитися від бартерних розрахунків, у зв’язку з чим послуги посередників визнали непотрібними. «Серед компаній-посередників дуже багато офшорних компаній. З ними ще будуть розбиратися», — пообіцяв Тулуб. За його словами, фірми, які більше не заробляють на бартері, зацікавлені в усуненні нинішнього керівництва «Енергоатома» і поверненні на посаду президента компанії попереднього керівника, Юрія Недашковського.
Самого Недашковського за рішенням Шевченківського суду Києва було поновлено на посаді, але стати до роботи він поки не може. Його спроба прорватися в будівлю «Енергоатома» з метою зайняти робочий кабінет президента закінчилася невдачею. Справа у тому, що Юрія Недашковського було звільнено постановою Кабінету Міністрів, і відповідно, лише уряд може своїм розпор ядженням скасувати це рішення. Відповідного документа у Недашковського не виявилося, і спроба «взяти фортецю штурмом» не вдалася. Учора прем’єр-міністр Анатолій Кінах заявив про намір оскаржити рішення Шевченківського суду в апеляційній інстанції.
Юрій Недашковський стверджує, що його було звільнено незаконно, зокрема, з порушенням Кодексу законів про працю. За його словами, уряд при звільненні порушив один з пунктів контракту. Прем’єр- міністр цю інформацію не коментує, пообіцявши, що виконає будь-яке рішення суду. Щоправда, лише після розгляду урядової апеляції.
Тим часом «Енергоатом» накопичив 165 судових рішень про погашення боргів перед фірмами-посередниками, з якими розірвали угоди. Йдеться про п’ять компаній, загальний борг перед якими становить 423 мільйони гривень. У зв’язку з неможливістю виплатити таку величезну суму, «Енергоатом», за словами Сергія Тулуба, зараз зазнає величезного психологічного тиску. За його словами, компанія була вимушена провести розрахунки з посередниками навіть тоді, коли вони жодних послуг їй не надавали. Проте фінансове становище НАЕК, за словами Тулуба, поки цілком нормальне: «Компанія отримує чистий прибуток».