Фестиваль етномузики та лендарту
Цьогоріч «Шешори» знову пройдуть на Вінниччині з 12 по 14 липня![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080710/4119-2-2.jpg)
12 липня розпочнеться Міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту «Шешори- 2008». Щоправда, цьогоріч захід усе частіше називають «Шешори Подільські»: він відбудеться не на Івано-Франківщині, як зазвичай, а в околицях села Воробіївка Немирівського району Вінницької області, як і торік. Напередодні і під час події між Вінницею і Воробіївкою (а це приблизно 60 кілометрів) буде налагоджено постійне транспортне сполучення. Організують і спеціальні рейси Немирів — Воробіївка. А тих, хто любить велоподорожі, запрошують долучитися до шешорського велотуру за маршрутом Вінниця — Воробіївка, який стартує 11 липня об 11 годині із вінницької площі Незалежності.
Триденна програма «Шешорів-2008» — цікава і розмаїта. Зокрема, можна буде відвідати майстерню Олеся і Андрія Саніних, побувавши там режисером, оператором, декоратором чи стилістом. Одна велика знімальна група, що, власне, складатиметься із публіки, щодня створюватиме відеокліп на котрусь із відомих народних подільських пісень, а ввечері показуватиме його загалу. Також демоструватимуть документальні та анімаційні етнострічки вітчизняних режисерів, а саме: «Різдво» Олеся Саніна, «На болотах» Максима Суркова, «Злидні» Степана Коваля, а після показу можна буде поспілкуватися з їх творцями. А ще навчитися танцювати єврейські танці — традиційні весільні та хасидські та плести мізрахи — декоративні панно, якими позначали східну частину житла або синагоги; робити ляльки- мотанки, що вважаються оберегом і водночас є архетипом матері, дитини, роду; виготовляти домашній посуд із глини, примостивши його потім на своїй модерній кухні; спробувати опанувати техніку розпису по склу, яка, між іншим, прийшла в ХI столітті до України з Візантії... І, звичайно, багато якісної музики та співу на найвибагливіший смак: хор «Анчісхаті» (Грузія), команди: «Trans-global Underground» (Великобританія — Франція), «Triller» (Швеція), «Maraca» (Чехія), вітчизняні гурти: «Пропала грамота», «Бурдон», «Банда Аркан»... Усіх учасників годі перелічити! Детальна інформація — на сайті фесту www.sheshory.org.
«На початках простежувалася тенденція, коли більшість закордонних учасників виступали спершу на фестивалі «Країна мрій», а потім їхали на «Шешори», — зазначає музичний оглядач Юрко Зелений. — Але зараз кожен фест представляє свою — зовсім іншу добірку музикантів. І, можна сказати, обидва — стали самодостатніми та рівносильними подіями. На сьогодні вони є провідними дійствами в Україні, що представляють співи світу, так звану world music».