Фінансування спорту зменшено на 30%,
але на підготовку олімпійців вистачить![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090304/437-2-1_0.jpg)
На розвиток галузі передбачено трохи більше ніж 597 мільйонів гривень, що на 30% менше, ніж торік. А зробити за ці кошти треба багато, і передусім — подбати про підготовку спортсменів до Зимових олімпійських ігор, які через рік відбудуться у Ванкувері (Канада). На це з бюджету виділено 21 мільйон гривень. Але на інших спортивних програмах доведеться економити. Брак коштів відчують майже усі спортивні федерації — для них із бюджету передбачено лише 150 мільйонів гривень, тоді як на нове обладнання, інвентар, харчування та проживання спортсменів потрібно удвічі більше. Також зменшиться кількість спортивних заходів: із понад 2000 торік до 1500. Першими це вже відчули на собі легкоатлети: замість чемпіонату України для них провели регіональні змагання: щоб звезти спортсменів з усієї держави в одне місце, забракло коштів. Також цього року зменшиться число тренерів та спортсменів, які братимуть участь у навчально-тренувальних зборах. Не так просто буде організувати виїзд українців на міжнародні змагання: ціни на авіаперельоти, проживання, харчування та медичні засоби зросли не тільки в Україні, а й за кордоном.
— На Олімпіаді у Ванкувері хотілося б показати кращий результат, ніж ми мали в Турині, й завоювати хоча б одну золоту медаль, — зазначила директор департаменту олімпійського спорту Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, шеф місії Ніна Уманець. — На участь у змаганнях уже завоювали ліцензії 38 спортсменів. Україна планує взяти участь у змаганнях з 12-ти видів спорту та 50-ти видах програми. Днями у Ванкувері завершився семінар шефів місій ХХІ Олімпійських ігор, у яких взяли участь делегати 75-ти країн світу. Традиційно тут розглядалися питання щодо проживання, харчування, транспортування учасників тощо. Уже відомо, що на акліматизацію наших спортсменів на ванкуверських трасах відведуть десять днів у жовтні. Оскільки цього недостатньо, ми шукатимемо тренувальні бази зі схожими умовами в Європі. Також на семінарі розглядалося питання допінгів: кожен спортсмен має постійно інформувати, де він перебуває і чим займається протягом дня. Якщо дві години поспіль його не зможуть знайти, відповідальність нестиме шеф місії.
Про емоційну та моральну підтримку нашої збірної вже заявила українська діаспора в Канаді. Як розповів перший віце-президент НОКу Володимир Бринзак, з нагоди Олімпіади вона відкриє у Ванкувері Український дім, куди з’їдуться українські вболівальники з Європи та Австралії. Найбільше надій на Олімпіаді-2010 покладають на наших біатлоністів, які вже показують непогані результати в чемпіонатах та кубках світу. За словами Юрія Павленка, цей вид спорту не матиме жодних фінансових проблем, адже йдеться про спортивний престиж України на міжнародній арені.
ДО РЕЧI
Український біатлоніст здобув «срібло» чемпіонату Європи
На чемпіонаті Європи з біатлону, що проходить цими днями в Уфі, медалі вдалося завоювати й представникам України. Вчора наш спортсмен Сергій Седнєв здобув «срібло» чемпіонату й став єдиним біатлоністом, який у гонці переслідування не припустив жодного промаху, повідомляє «Чемпіон». Міг розраховувати на медаль і Олег Бережний, але на останніх метрах дистанції програв «бронзу» норвежцю Браттсвеену і фінішував, як і в спринті, четвертим. Могла у нас бути й перша золота нагорода, але за швидкістю переможець гонки німець Бьом виявився кращим за українців. А після останньої стрільби наші спортсмени були на першому та другому місці. Ще один українець Артем Прима також зміг покращити свої позиції. Зробивши три промахи, він піднявся з 35-ї на 25-ту сходинку.