Флот може прожити й без ратифікації, вважають у Києві
Президент Росії Борис Єльцин вніс на ратифікацію до Держдуми пакет українсько-російських угод про статус та умови перебування російського Чорноморського флоту на території України та пов`язані з цим взаєморозрахунки. Україна, як кореспондента "Дня" повідомило джерело в Адміністрації Президента України, теж не проти ратифікації цього пакету. Але обов`язковою її не вважає.
Річ, за словами дипломата, у тім, що угоди щодо розподілу ЧФ та умов перебування російського флоту на українській території набули чинності з моменту їхнього підписання під час візиту до Києва прем`єр-міністра РФ Віктора Черномирдіна, тобто з 28 травня. Їх, звичайно, буде подано до Верховної Ради - якщо вона того вимагатиме, але вони вже діють. Згідно з процедурою, ратифікація цих угод може відбуватися лише в пакеті з широкомасштабною угодою про дружбу та партнерство з Росією, яку було направлено до Верховної Ради ще в липні. У жовтні комітети ВР у міжнародних справах та з безпеки й оборони схвалили угоду до ратифікації без суттєвих зауважень. Єльцин, до речі, вніс документ до порядку денного Думи лише 5 листопада.
У МЗС України, як повідомив Інтерфакс начальник управління СНД міністерства Володимир Соловей, та в парламенті, як говорили голови комітетів у міжнародних справах та з безпеки Борис Олійник і Володимир Мухін, очікують, що угоду буде ратифіковано протягом грудня.
Не виключено, що українські депутати дійсно вимагатимуть ратифікації угод стосовно розподілу ЧФ - адже абсолютна більшість депутатського корпусу з ними просто не знайома.