Перейти до основного вмісту

Ганна ГЕРМАН: «Якщо два Віктори домовляться без когось третього, можна прийняти й такий варіант»

25 квітня, 00:00

Учора Ганна Герман відзначала свій день народження. Колеги з фракції подарували їй величезний кошик квітів, особисто Ринат Ахметов — платинове перо й букет орхідей. Народний депутат зізналася, що не святкуватиме день народження, оскільки в неї немає часу. «І взагалі, я не вважаю, що це таке вже велике свято — день народження, тим більше, коли тобі 48 р оків», — зауважила Герман. У Партії регіонів у Ганни Герман своя ніша. Вона виконує функцію україномовного спікера. Важливе завдання, якщо врахувати, що людей, «здатних говорити» в партії, не так вже багато. Учора пані Ганна була в піднесеному настрої й охоче відповідала на запитання журналістів.

— Пані Ганно, ваш прогноз: як вирішиться ця криза?

— Як ви знаєте, свої плани щодо виходу з кризи запропонували Президент, прем'єр і спікер. Я думаю, з цих трьох планів вони вироблять один і вийдуть до людей з чітким, ясним баченням розвитку ситуації. І це буде єдиний правильний шлях, який вони оберуть.

— Тобто це буде черговий Універсал?

— Я б не вішала ярлики на цей документ. Головне, щоб це було на користь Україні. Я сподіваюся, що порозуміння буде ще до рішення Конституційного Суду. Мені б особисто хотілося, щоб до травневих свят Україна була єдиною і стабільною.

— Зараз також обговорюють варіант, що «Наша Україна» може зробити коаліцію з Регіонами без Мороза і комуністів...

— Ви знаєте, «широка коаліція» завжди була нашою мрєю. Ми хочемо, щоб Україна була єдина. Ми чудово усвідомлюємо, що ментально у нас дві України. Для того, щоб Україна була соборною, нам треба об'єднуватися з різними політичними силами. Наші двері залишаються відчиненими, якщо «Наша Україна» погодиться. Але ми не готові жертвувати нашими партнерами. Може скластися така політична ситуація, що якась фракція сама вийде з «широкої коаліції» через певні ідеологічні або інші переконання. Це зовсім інше питання. Але ми зраджувати нікого не будемо.

— Але зараз лунають заяви, що Богатирьова може стати спікером.

— Я не знаю більш досвідченого парламентарія в Україні, ніж Мороз. Я не знаю, хто сьогодні міг би Мороза замінити. Розглядати Мороза як розмінну монету ніхто в Регіонах нікому не дозволить.

— А чому перемовини відбуваються без Мороза?

— Абсолютно не має значення, хто ходить на переговори. Важливий результат, якщо для Президента є більш прийнятною зараз фігура прем'єра і якщо вони знаходять більше спільної мови. Чому ні? Хай буде в цьому форматі. Якщо два Віктори домовляться між собою без когось третього, можна прийняти і такий варіант. Зараз має значення тільки результат.

— В п'ятницю очікується рішення КС. Вам не здається, що якщо Конституційний Суд прийме рішення на користь тієї чи іншої сторони, половина України буде ображена. І зараз, до речі, в Західній і Центральній Україні дуже посилилися сепаратистські настрої. Мовляв, схід — це баласт. І без них ми скоріше потрапимо до Європи і НАТО.

— Рішення суду треба шанувати. І ображених тут не має бути. А якщо ми будемо користуватися політичною доцільністю, тоді ми — у дуже глухій провінції і думати нам про якісь євроінтеграції ще зарано.

— Зараз також мусується тема, що може бути другий указ Президента на основі того, що опозиція «обнулила» списки.

— Ви знаєте, говорять багато, я поки не бачу заяв опозиції. Писати заяву треба не Президенту України, а в секретаріат Верховної Ради. По багатьох з опозиції плаче тюрма і вони розуміють, що після позбавлення депутатської недоторканості їм доведеться відповідати перед кримінальним судом.

— Але якщо серйозно, очевидно, що БЮТ і «Наша Україна» вже не повернуться до Ради. Який тут може бути вихід?

— Я думаю, що повернуться.

— І ви не будете над ними сміятися?

— Ніколи. Це велика сила, коли політик може визнавати свої помилки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати